Новости Академии

четверг, П 0 н

У Херсонської державної морської академії поведено позачергову розширену конференцію

  12 січня 2018 року  трудовий колектив Херсонської державної морської академії, обурений  відмовою експертної кадрової комісії МОН України в участі у чергових виборах ректора ХДМА діючому очільнику академії Ходаковському Володимиру Федоровичу, зібрався на позачергову розширену конференцію.

  Формальною причиною відмови стала  короткотривала робота Ходаковського В.Ф. на посаді секретаря Херсонського обкому КПРС, яка дала привід  деяким можновладцям  перекреслити його багаторічні зусилля, спрямовані на зміцнення інтелектуального потенціалу та економічної незалежності України.

  Ходаковський В.Ф. зробив вагомий  внесок у розвиток  морської освіти, сприяв поліпшенню інвестиційної привабливості України, довів свою здатність швидко адаптуватися до постійних змін у суспільстві, лідерські якості та інноваційне мислення. Високу оцінку його роботи  дали у своїх виступах на Конференції заступник голови профспілки робітників морського транспорту України, голова профкому державного підприємства «Херсонський морський торгівельний порт» Тернавський Валерій Васильович, проректор з науково-педагогічної роботи Бень Андрій Павлович, декан факультету судноводіння, д.п.н., доцент Чернявський Василь Васильович, декан факультету суднової енергетики, к.т.н., доцент Білоусов Євген Вікторович, завідувач кафедри експлуатації суднових енергетичних установок, к.т.н., доцент  Савчук Володимир Петрович, директор ХСТЦ при ХДМА Дудченко Сергій Валерійович та багато інших працівників академії.

  Колектив закладу  впевнений, що ніхто  не зможе замінити професора Ходаковського В.Ф. на посаді ректора Херсонської державної морської академії, не руйнуючи довіри до закладу з боку представників світової морської індустрії.  Цю думку, а також сподівання  на підтримку В.Ф.Ходаковського з боку представників державної влади висловили такі учасники Конференції, як  професор, д.т.н. Малигін Борис Вадимович, голова правління Херсонського міського благодійного фонду сприяння морській справі «Морське братство», старший викладач кафедри управління судном Півоваров Леонід Абрамович, завідувач кафедри англійської мови в судноводінні, к.п.н., професор Кудрявцева Валентина Федорівна, виконувач обов’язків голови студентської ради Сердюк Олександр Дмитрович та інші.

  «У мене є зобов’язання перед інвесторами і перед колективом, - зазначив у своєму виступі В.Ф.Ходаковський, - тому я піду на вибори, бо маю дотриматися  слова».

   Трудовий колектив ХДМА одноголосно ухвалив рішення направити звернення до Президента України Петра Олексійовича Порошенка з проханням дозволити Ходаковському Володимиру Федоровичу взяти участь у чергових виборах ректора Херсонської державної морської академії з особистими підписами членів трудового, курсантського і студентського колективів.

 

Звернення колективу Херсонської державної морської академії до Президента України П.О.Порошенка.

Шановний Петре Олексійовичу!

  Трудовий, курсантський та студентський колективи Херсонської державної морської академії (далі – ХДМА) та її структурних підрозділів висловлюють Вам свою повагу і довіру як до Гаранта Конституції України та людини, яка завжди приймає об’єктивні державницькі рішення.

  Разом з цим, вимушені повторно звернутися до Вас у зв’язку з відмовою експертної кадрової комісії Міністерства освіти і науки України (далі – МОН) в участі чинного ректора ХДМА професора Ходаковського Володимира Федоровича в чергових виборах ректора, призначених на 13 лютого 2018 року. Підставою була формальна складова частини другої статті 42 Закону України «Про вищу освіту», а саме, його перебування на посаді секретаря Херсонського обкому КПУ у період 1990-1991 років.

  При цьому експертна кадрова комісія МОН не прийняла до уваги заслуги Ходаковського В.Ф. перед Україною в період розбудови її незалежності: Володимир Ходаковський є повним кавалером Орденів України «За заслуги» та має звання «Заслужений працівник освіти України» і «Заслужений працівник транспорту України».

  Діяльність В.Ф. Ходаковського у 2016 році високо оцінена Європейською асоціацією бізнесу (Оксфорд, Велика Британія та Північна Ірландія) – ХДМА визнана «Найкращим підприємством у сфері освіти». У 2017 році В. Ходаковського було обрано членом Європейського клубу ректорів вищих навчальних закладів.

  Кадровою комісією МОН також не взято до уваги те, що кандидатуру Ходаковського В.Ф. для участі у наступних виборах одноголосно висунув колектив ХДМА та одностайно підтримали представники найбільших у світі іноземних компаній-інвесторів морської індустрії.

  Трудовий, курсантський та студентський колективи ХДМА та її структурних підрозділів просять розглянути наше звернення та підтримати.

  Протоколи конференцій та підписи членів трудового, курсантського та студентського колективів Херсонської державної морської академії та її структурних підрозділів додаються.