Новости Академии

четверг, Ч 0 ве

Херсонська державна морська академія і «Marlow Navigation»: зустріч керівників у Лімасолі.

  Делегація Херсонської державної морської академії у складі новообраного очільника Василя Чернявського та Почесного ректора Володимира Ходаковського  з 6 по 9 травня 2018 року перебувала з офіційним візитом на Кіпрі за запрошенням ради директорів компанії «MarlowNavigation». Переговори щодо подальшого співробітництва між одним із найпотужніших підприємств морської індустрії та херсонським навчальним  закладом відбувалися в атмосфері дружби та взаємоповаги.

  Заснована у 1982 році компанія «MarlowNavigation»  заслужила  репутацію прогресуючого підприємства, здатного швидко адаптуватися до мінливих  ринкових умов, не в останню чергу завдяки партнерству з навчальними закладами у справі підвищення рівня морської освіти. «Сильна, різноманітна та стабільна команда є наріжним  каменем нашого успіху», - зазначають керівники компанії.

  Визнаючи головним активом підприємства людський капітал, компанія «MarlowNavigation» зацікавлена у зміцненні ділових зв’язків із Херсонською державною морською академією.  В рамках співпраці для курсантів ХДМА запроваджено спонсорську програму, що передбачає щорічний відбір найкращих вихованців закладу для проходження практики з подальшим працевлаштуванням.  

  Цього року до компанії «MarlowNavigation»   відібрали  68 курсантів академії та 23 курсанта Морського коледжу ХДМА. Курсантам-«марловцям» 11 травня 2018 року вручили  персональні нетбуки, оснащені програмами з підготовки морських фахівців. На урочистих зборах з нагоди цієї події виступив генеральний директор компанії «Marlow Navigation Ukraine», почесний професор ХДМА Борис Езрі.  «Marlow Navigation – це добробут і стабільність, - зазначив він. -  Компанія вимагає від своїх співробітників відповідальності та надійності. Ми прагнемо, щоб випускники  ХДМА  у найкоротший термін стали капітанами».

  Переговори   керівників ХДМА та «MarlowNavigation»  у Лімасолі стосувалися угоди  «Про співпрацю між Міністерством освіти і науки України, компанією «MarlowNavigation», Херсонською державною обласною адміністрацією та Херсонською державною морською академією в питаннях покращення якості морської освіти в Україні». Сторони неухильно виконують свої зобов’язання за цією угодою і прагнуть поглиблення та урізноманітнення напрямів співробітництва. Про це повідомив у своєму інтерв’ю ректор ХДМА Василь Чернявський.  

- Що Ви вважаєте найвагомішім результатом зустрічі з радою директорів компанії «MarlowNavigation»?

- Головним результатом переговорів є те, що керівництво компанії «MarlowNavigation» висловило бажання та готовність продовжувати співпрацювати з ХДМА в рамках чотиристоронньої угоди, зокрема     підтвердило збереження кадетської програми з подальшим працевлаштуванням курсантів академії, а також висловило зацікавленість у розвитку матеріально-технічної бази ХДМА. Рада директорів позитивно оцінила результати співпраці з академією за минулий рік і висловила сподівання на таке ж плідне співробітництво у майбутньому. Ми обговорювали проведення в жовтні 2018 року  урочистої посвяти в курсанти.  Делегацію «MarlowNavigation» планує очолити генеральний директор компанії Герман Іден.

- Які з запланованих заходів будуть реалізовані найближчим часом? Чи можна чекати на відкриття нових лабораторій у ХДМА?

- Найближчим часом ми плануємо завершити інвестиційний проект із реконструкції водно-спортивної бази академії, урочисте відкриття якої відбудеться у жовтні 2018 року. Також ми розглядали  питання модернізації тренажерно-лабораторної бази для суднових механіків та електромеханіків, а саме створення комплексної лабораторії суднових енергетичних установок,  комплексної лабораторії електрообладнання та суднових мереж і систем, а також лабораторії зварювання для підготовки конкурентоспроможних матросів і мотористів.

- Чи обговорювались під час зустрічі зміни вимог судноплавних компаній до підготовки морських фахівців? Взагалі як впливає на навчальний процес зростання технічного оснащення суден?

- Модернізація суднового обладнання та вимоги судноплавних компаній до підготовки фахівців морського транспорту – це головні засади, крізь призму яких велися переговори. І компанія «MarlowNavigation», і ми розуміємо, що підготовка моряка повинна відповідати вимогам сучасної світової морської індустрії. У зв’язку з цим доцільно переглянути програми по деяким навчальним дисциплінам, а також модернізувати навчально-тренажерну базу.  Зокрема, ми  активно обговорювали питання про можливий перехід значної частини флоту на використання зрідженого газу, а це викликає необхідність формування певних навичок у судномеханіків і відповідної модернізації лабораторного обладнання академії.  

- Чи планується вносити якісь зміни  у договір про співробітництво?

- Вносити зміни у чотирибічну угоду не планується, адже вона задовольняє всі зацікавлені сторони.

- Ви плануєте залучати до освітнього процесу в ХДМА  викладачів  морських навчальних закладів Європи?

- Ми дійсно обговорювали на зустрічі з радою директорів «Marlow Navigation» можливість залучення кращих спеціалістів морських навчальних закладів Європи до викладання в ХДМА. Також мова йшла про обмін студентами. Керівництво компанії «Marlow Navigation» висловило готовність посприяти ХДМА у налагоджені контактів із вишами Європи, і вже сьогодні ці питання активно опрацьовуються.

- Ви задоволені результатами свого візиту до Лімасолу?

- Я задоволений результатами візиту до Кіпру по двом причинам. По-перше, я відчув готовність і бажання компанії «MarlowNavigation» продовжувати співпрацю з ХДМА. А по-друге, ці переговори допомогли мені  глибше зрозуміти вимоги сучасної морської індустрії. Я неодмінно  врахую  їх при подальшому плануванні діяльності академії. 

- У чому, на Ваш погляд, таємниця успіху керівника?

- Запорука успіху – це уміння почути кожного члена колективу, об’єднати різних людей в одну команду, визначити вектор розвитку з урахуванням внутрішнього потенціалу організації та наявних зовнішніх факторів.

Слід додати, що рада директорів  «MarlowNavigation», якій офіційно  представили доктора педагогічних наук Василя Чернявського в якості нового очільника академії,  позитивно сприйняла його призначення і висловила готовність надавати йому  всебічну підтримку.