Загальна інформація


 

Згідно Розпорядження Кабінету Міністрів України та Наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України на базі Вищого навчального закладу «Херсонський державний морський інститут», який ліквідується, створено новий вищий навчальний заклад Херсона - Херсонська державна морська академія (ХДМА).

далі >>>

Всесвітній тиждень моря відзначили у Морському коледжі ХДМА

  Останній тиждень вересня Організація Об'єднаних Націй і Міжнародна морська організація (ІМО) проголосили Всесвітнім тижнем моря. З цієї нагоди 24–28 вересня 2018 року бібліотека Морського коледжу ХДМА спільно з судноводійним відділенням провели Тиждень літератури морської тематики.

  Завідувач бібліотеки Прокопчук Ганна Іванівна та її колеги запропонували курсантам «book-круїз» «По морях і океанах» (науково-пізнавальна, художньо-літературна, образотворча мариністика), створили тематичну поличку «Моя професія: обираю море», надихнули вихованців на виготовлення інформаційної листівки «Всесвітній день моря – 2018».

Найстаріші видання посібників для судноплавства та сучасні англійські публікації з фонду бібліотеки експонувалися на виставці «Морські лоції – скарбниця професійної мови моряків».

  Зацікавила курсантів оглядова бесіда «Поетика морських лоцій», яку провела з ними Галузинська Ніна Андріївна. Курсанти К-121, К-124, К-125, К-126 груп знайомилися з історією та практичним використанням лоцій, розглядали особливості судноплавства в Дніпровській акваторії Херсонського морського торговельного порту, шукали місце знаходження портів, використовували для пошуку каталоги, в тому числі англійські видання.

  Організатори тематичного тижня привернули увагу курсантів до спеціалізованих навчальних і науково-пізнавальних книжкових видань, допомогли їм поглибити теоретичні знання, збагатити словниковий запас і, таким чином, сприяли формуванню інформаційних і фахових компетенцій майбутніх моряків.