Загальна інформація


 

Згідно Розпорядження Кабінету Міністрів України та Наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України на базі Вищого навчального закладу «Херсонський державний морський інститут», який ліквідується, створено новий вищий навчальний заклад Херсона - Херсонська державна морська академія (ХДМА).

далі >>>

Психологічна підготовка курсантів Херсонської державної морської академії до плавальної практики

  Другий рік навчання досить відповідальний у житті курсантів ХДМА. Вони активно готуються до відбору в судноплавні та крюїнгові компанії для проходження плавальної практики та подальшого працевлаштування. Судновласники обирають грамотних фахівців, здатних ефективно працювати в умовах обмеженого простору, лімітованих соціальних контактів, різких погодних змін і техногенних впливів. Перевагу вони віддають людям, які уміють будувати дружні взаємини з колегами.

  Курсанти ІІ курсу факультету судноводіння 3 жовтня 2018 року обговорили з практичним психологом відділу виховної роботи Соцькою Марією Володимирівною умови та принципи продуктивної роботи в судновій команді.

  У морському екіпажі виникають як регламентовані статутом зв’язки, так і неформальні, зумовлені характером морської праці. Особливу увагу Марія Володимирівна приділила проблемам субординації у морському екіпажі. Ще за старих часів досвідчені моряки говорили: «Без субординації немає навігації». Курсанти дізналися про систему управління на судні та відповідальність за її порушення. Вимогливість до себе, повага до колег і керівництва компанії, неухильне слідування нормам корпоративної етики дозволять молодим спеціалістам уникати виробничих конфліктів.

  Наприкінці зустрічі курсанти отримали практичні рекомендації, які допоможуть їм стати гідними членами морських екіпажів та отримати позитивні відгуки про плавальну практику від компанії-роботодавця.