Загальна інформація


 

Згідно Розпорядження Кабінету Міністрів України та Наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України на базі Вищого навчального закладу «Херсонський державний морський інститут», який ліквідується, створено новий вищий навчальний заклад Херсона - Херсонська державна морська академія (ХДМА).

далі >>>

Курсанти ХДМА взяли участь у міжуніверситетських студентських дебатах

  На базі Херсонського державного університету 26 жовтня 2018 року відбулися дебати між студентами закладів вищої освіти Херсона. Захід організовано у рамках проекту «Прозорість і доброчесність ЗВО Херсонщини».

  Метою турніру стало ознайомлення з технікою дебатів за британським і американським форматами, а також розвиток уміння доводити свою точку зору опонентам. Херсонську державну морську академію представляли курсанти 122-ї групи факультету судноводіння Анастасія Максимець та Ілля Руснак, які вже неодноразово ставали переможцями дебатних турнірів у Херсоні. Підтримували наших активістів курсанти факультету судноводіння й суднової енергетики.

  Темою дебатів була практика «Gap year» – вільного року між закінченням школи та вступом до університету. Учасники вирішували, чи варто впроваджувати таку ж систему в нашій країні.

  Для обговорення теми дебатів було сформовано дві команди. Команда Уряду намагалася довести, що це – корисна практика, оскільки випускники отримують можливість обрати професію, помандрувати чи зайнятися волонтерською діяльністю. Їх опоненти доводили, що «вільний рік» – це лише марнування дорогоцінного часу, а все вищесказане можна робити і під час навчання в університеті. Команда Опозиції, до складу якої увійшов Ілля, виявилася більш переконливою і здобула перемогу в турнірі.