Загальна інформація


 

Згідно Розпорядження Кабінету Міністрів України та Наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України на базі Вищого навчального закладу «Херсонський державний морський інститут», який ліквідується, створено новий вищий навчальний заклад Херсона - Херсонська державна морська академія (ХДМА).

далі >>>

Викладачі Херсонської державної морської академії взяли участь у семінарі-тренінгу «Сила добра»

  На базі Херсонської державної морської академії 9–11 листопада 2018 року відбувся семінар-тренінг за навчальною програмою миротворчої освіти «Сила добра».

  Тренери з Донецької, Закарпатської, Вінницької областей і міста Одеси протягом трьох днів ознайомлювали практичних психологів, педагогів і представників громадських організацій із Херсона та Миколаєва з основами наративної психотерапії. Робота з реальними історіями (наративами), в яких відображені загальнолюдські цінності й моделі мирного вирішення конфліктів, допомагає пришвидшити психосоціальну реабілітацію людей, що зіткнулися з проблемами після повернення із зони проведення АТО або пережили драматичі події.

  Учасники тренінгу розглянули структуру занять із використанням методів наративної терапії для надання допомоги людям, які зазнали фізичних чи психологічних травм.

  Проект «Сила добра» існує у світі з 60-х рр. ХХ ст. і успішно реалізується в країнах, у яких, на жаль, дуже багато соціально-політичних конфліктів. Тренінги за цією технологією проводяться з дітьми та дорослими в шістнадцяти містах України.

  У Херсонській державній морській академії навчаються курсанти, які були свідками й учасниками бойових дій, тому практичним психологам Соцькій Марії Володимирівні, Матвєєвій Наталії Олексіївні та завідувачу навчальної лабораторії Гарболінській Оксані Ігорівні отримані знання стануть у нагоді при надані психологічної допомоги нашим юнакам.

  Організатори й учасники тренінгу вдячні командуванню ХДМА за гостинність і створення комфортних умов для проведення соціально важливого семінару-тренінгу.