Загальна інформація


 

Згідно Розпорядження Кабінету Міністрів України та Наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України на базі Вищого навчального закладу «Херсонський державний морський інститут», який ліквідується, створено новий вищий навчальний заклад Херсона - Херсонська державна морська академія (ХДМА).

далі >>>

Тиждень із професії «Офіціант» у Професійно-морському ліцеї ХДМА

  У Професійно-морському ліцеї ХДМА з 3 по 7 грудня 2018 року проходив Тиждень із професії «Офіціант»,в організації якого взяли активну участь майстри виробничого навчання Воропанова Тетяна Олексіївна, Слащініна Олександра Пантеліївна та Субота Альона Олександрівна.

  Конкурс професійної майстерності між командами «Комета» (ОА-1.1 гр.) і «Морячки» (ОББ-1.1 гр.) відбувся 4–5 грудня 2018 року. У змаганні, що складалося з перевірки теоретичних знань, демонстрації уміння сервірувати стіл, складати серветки та дефілювати з підносом, перемогу здобула команда «Морячки», а в індивідуальних випробуваннях кращими стали такі учні: Олена Грінчак (ОА-1.1 гр.) і Дар’я Гришко  (ОББ-1.1 гр.) у номінації «Мистецтво дефілювання з підносом»; Поліна Самохіна (ОА-1.1 гр.) та Єлизавета Попова (ОББ-1.1 гр) у конкурсі «Майстерність складання серветок»; Катерина Горбатко (ОББ-1.1 гр.) і Ангеліна Мигович (ОА-1.1 гр.) у номінації «Професіоналізм та техніка сервірування столів».

 Презентацію професії «Офіціант» провели 6 грудня 2018 року учні ОББ-1.1 гр. Вони розповіли про виникнення цієї професії та сучасні форми обслуговування клієнтів, відповіли на запитання вікторини, довели, що уміють сервірувати стіл, переносити скляні прибори та зустрічати гостей.

  Круглий стіл «Правила етикету», який відбувся 7 грудня 2018 року, розпочався переглядом відеоролика про поведінку покупців у «чорну» п’ятницю та аналізом побаченого. Учасники обговорення дійшли висновку, що ввічливість, поєднана з почуттям власної гідності, не лише прикрашає людину, але й допомагає уникнути конфліктних ситуацій. Учні пригадали правила поведінки на фуршеті та продемонстрували знання «мови» приборів.

  Протягом тематичного тижня ґрунтовні знання, відмінну практичну підготовку та творчу активність виявили Катерина Горбатко, Даніела Чихун, Єлизавета Сіряк, Єлизавета Попова, Дар’я Гришко (ОББ-1.1 гр.), Олена Гринчак, Поліна Самохіна, Ангеліна Мигович, Єлизавета Радевич іНалія Іварова (ОА-1.1 гр.).