Загальна інформація


 

Згідно Розпорядження Кабінету Міністрів України та Наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України на базі Вищого навчального закладу «Херсонський державний морський інститут», який ліквідується, створено новий вищий навчальний заклад Херсона - Херсонська державна морська академія (ХДМА).

далі >>>

Тиждень права у Херсонській державній морській академії

  На виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 19.10.2018 №1135 «Про затвердження плану заходів із проведення у 2018 році Всеукраїнського тижня права» та відповідно до Плану заходів із проведення у Херсонській області у 2018 році Всеукраїнського тижня права, затвердженого головою обласної державної адміністрації Гордєєвим А. А. 16.12.2018 №32, у Херсонській державній морській академії з 6 по 13 грудня 2018 року було проведено Тиждень права.

  Лекція «Права та обов’язки іноземних студентів в Україні» стала першим заходом тематичного Тижня. У залі Ученої ради ХДМА зібралися іноземні студенти та командири рот факультетів судноводіння і суднової енергетики. Лекцію провели представники Управління Державної міграційної служби України в Херсонській області Величко М. Р., Зінченко Д. С. та Магдич В. Л.. Іноземні курсанти ХДМА цікавилися правилами оформлення посвідки на постійне проживання в Україні, терміном її дії, а також порядком отримання громадянства України.

  Із нагоди Міжнародного дня прав людини 11 грудня 2018 року курсанти ХДМА з АР Крим зустрілися з представниками Сектору Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України у Херсонській області.

  Просвітницький захід «Я маю право» під гаслом «Знаю! Дію! Захищаю!» відбувся 12 грудня 2018 року. Спеціалісти Головного територіального управління юстиції у Херсонській області Бурдюг Т. М. та Бельдюгіна О. О. розповіли курсантам Морського коледжу ХДМА, як отримати податкову знижку на навчання та безкоштовну правову допомогу. Наприкінці зустрічі вихованці Морського коледжу ХДМА виконали тестові завдання з права.

  Протягом тижня командири рот, класні керівники, майстри виробничого навчання, викладачі ХДМА та її структурних підрозділів проводилили виховні години на правову тематику, індивідуальні бесіди з вихованцями і їхніми батьками.

  Завершився тематичний Тиждень конференцією «НЕПОВНОЛІТНІ – СУСПІЛЬСТВО – ЗАКОН». Учасники заходу обговорили причини та наслідки булінгу, форми відповідальності неповнолітніх, очікувані зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення. Молоді люди побачили різні вибухонебезпечні пристрої та отримали поради щодо поводження з ними.

  Проведені заходи сприяють зростанню рівня правової культури та громадянської свідомості вихованців Херсонської державної морської академії.