Загальна інформація


 

Згідно Розпорядження Кабінету Міністрів України та Наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України на базі Вищого навчального закладу «Херсонський державний морський інститут», який ліквідується, створено новий вищий навчальний заклад Херсона - Херсонська державна морська академія (ХДМА).

далі >>>

Тиждень права у Професійно-морському ліцеї Херсонської державної морської академії

  У Професійно-морському ліцеї Херсонської державної морської академії з 10 по 14 грудня 2018 року був проведений Тиждень права, в організації якого взяла активну участь викладач основ правових знань Литвиненко Ілона Євгенівна.

Книжкова виставка «Громадянське суспільство і правова держава»у методичному кабінеті ліцею та експозиція «Україна у просторі та часі» в бібліотеці закладу стали першими заходами тематичного Тижня.

  Ліцеїсти-першокурсники 11 грудня 2018 року зустрілися зі студентами четвертого курсу Херсонської філії Одеського державного університету внутрішніх справ Владиславом Цвігуненком і Олександром Гітруком. Студенти розповіли про кримінальну відповідальність неповнолітніх за правопорушення і відповіли на запитання учнів щодо покарання за хуліганство, зґвалтування, розповсюдження наркотиків та інші види злочинів.

Турнір «Я хочу знати свої права» відбувся 12 грудня 2018 року. Гравці продемонстрували ґрунтовні знання з правознавства, командний дух і жагу перемоги.

  У групі МЕ-1.1. («Матрос. Електрогазозварник») 13 грудня 2018 року відбулася бесіда «Права людини: від витоків до сьогодення». Учні дізналися, як розроблялися нормативні акти у стародавньому світі, які правові традиції існують у різних країнах, а також пригадали етапи конституційного розвитку України.

  Учні груп ОББ-1.1. («Офіціант. Бармен. Буфетник») і ОА-2.1. («Офіціант. Адміністратор») 14 грудня 2018 року зустрілися за круглим столом для обговорення основних положень Конвенції ООН про права дитини. Учасники заходу дійшли висновку, що права існують у нерозривній єдності з обов’язками та відповідальністю.

  Протягом тематичного Тижня глибокі знання і творчу активність виявили учні групи МЄ-1.1 Данил Буравиченко, Роман Гавриленко, Віталій Єгоров, Сергій Залевський, Вадим Кириченко, Микола Кобар, Володимир Лісовець, Віталій Мазур, Данил Мигаль, Дмитро Науменко, Олег Пономаренко, Артур Семенюк, Назар Тонконцов та Михайло Чуприна.