Загальна інформація


 

Згідно Розпорядження Кабінету Міністрів України та Наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України на базі Вищого навчального закладу «Херсонський державний морський інститут», який ліквідується, створено новий вищий навчальний заклад Херсона - Херсонська державна морська академія (ХДМА).

далі >>>

«Вечорниці-жартівниці в українській хаті»

  Напередодні Нового 2019 року курсанти та студенти Морського коледжу ХДМА влаштували в бібліотеці Морського коледжу Етно-паті в українському стилі.

  Ми живемо на землі з давньою історією та традиціями. Тож метою організаторів заходу було бажання звернути увагу молоді на духовну спадщину українського народу та прагнення відроджувати й оберігати народні традиції.

  Саме з цією місією викладач вищої категорії Олена Григорівна Самофалова разом з курсантами К-114 гр. і студентами К-411 СБ гр. спробували відтворити обряд проведення українських вечорниць,показати його красу й неповторність. Створені декорації української хати з піччю, національні костюми учасників заходу занурили всіх присутніх у чарівний світ народних звичаїв і обрядів.

  Завдяки талановитій молоді коледжу вечір був наповнений жартами, піснями, театралізованими номерами. Курсанти та студенти 1-го курсу Олександр Римар, Іван Чумаченко, Катерина Булдигіна, Валерія Ратушна, Ірина Стогній, Марія Шаля, Вероніка Пугіна, Андрій Куйовда, Ілля Кощавка, Сергій Піддубний, Нікіта Гроздєв, Артем Білий і Святослав Виноградов майстерно відтворили образи харизматичних персонажів української літератури – Кайдашихи, Проні Прокопівни, Голохвастова, Палажки і Параски, Пантелія та ін. Також у театралізованому дійстві взяла участь викладач Ботвинюк А. В. – вона зіграла роль Господині.

  Прекрасну гру на гітарі та вокальні здібності продемонстрували студенти К-411 СБ гр. Андрій Токар, Кирило Перетятько, курсанти Станіслав Лукяненко(К-111 гр.) та Ігор Тімаков (К-113 гр.).

  І, як на справжніх вечорницях, не обійшлось без традиційного частування гостей українськими стравами. Тож усім, хто завітав на наше етно-паті, було тепло, весело і смачно.