Загальна інформація


 

Згідно Розпорядження Кабінету Міністрів України та Наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України на базі Вищого навчального закладу «Херсонський державний морський інститут», який ліквідується, створено новий вищий навчальний заклад Херсона - Херсонська державна морська академія (ХДМА).

далі >>>

Лікар-отоларинголог прочитав профілактичну лекцію курсантам ХДМА та Морського коледжу

  У Херсонській державній морській академії 30 січня 2019 року відбулася зустріч курсантів ХДМА та Морського коледжу із лікарем-отоларингологом Херсонського обласного онкологічного диспансеру Олексієм Юрійовичем Колібабчуком. Вихованці дізналися про клінічні ознаки раку щелепно-лицевої ділянки, фактори ризику розвитку цього захворювання і методи його профілактики.

  Лікар розповів про вплив паління, вживання алкоголю та наркотичних засобів на здоров’я, звернувши увагу на канцерогенні властивості згубних речовин. Олексій Юрійович навів із власної медичної практики приклади, коли онкологічні захворювання виникали саме через шкідливі звички.

  «У залежних людей виникають проблеми не лише медичного характеру», – підкреслив він. Такі люди позбавляють себе повноцінного спілкування та професійної самореалізації, стають ініціаторами родинних конфліктів і руйнують життя своїх рідних. Лектор зазначив, що через шкідливі звички батьків виникає значна кількість вроджених хвороб у дітей.

  Колібабчук О. Ю. закликав курсантів дбати про своє майбутнє: вести здоровий спосіб життя, правильно обирати друзів, творчо й відповідально ставитися до організації дозвілля, своєчасно проходити медичні обстеження.

  У заході взяли участь психолог відділу виховної роботи ХДМА Соцька Марія Володимирівна та фельдшер Медичного центру ХДМА Вакуленко Юлія Вікторівна.

  Курсанти були вдячні організаторам зустрічі за цікаву й корисну інформацію.