Загальна інформація


 

Згідно Розпорядження Кабінету Міністрів України та Наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України на базі Вищого навчального закладу «Херсонський державний морський інститут», який ліквідується, створено новий вищий навчальний заклад Херсона - Херсонська державна морська академія (ХДМА).

далі >>>

Відбулася презентація сайту «Speak Ukrainian»

   28 лютого 2019 року начальник відділу по роботі з іноземними громадянами та особами без громадянства Херсонської державної морської академії Галаган Олена Ярославівна і методист по роботі з іноземними громадянами підготовчого відділення ХДМА Погорлецька Надія Вікторівна відвідали дипломатичний прийом із нагоди презентації сайту з вивчення української мови для іноземців «Speak Ukrainian».

  Сайт створили у 2018 році на замовлення Міністерства інформаційної політики України та на виконання Указу Президента «Про невідкладні заходи щодо зміцнення державного статусу української мови та сприяння створенню єдиного культурного простору України» (№156/2018).

   Присвячена Міжнародному дню рідної мови презентація просвітницького сайту проходила у Дипломатичній академії імені Геннадія Удовенка при Міністерстві закордонних справ України. Участь у заході взяли державний секретар Міністерства інформаційної політики України Артем Біденко, начальник Управління публічної дипломатії Міністерства закордонних справ України Сергій Устименко, представники посольств і дипломатичних місій в Україні, освітніх установ та організацій, які зацікавлені у використанні цього продукту.

  Національну платформу з вивчення української мови «Speak Ukrainian» презентував психолінгвіст, методолог і поліглот Віталій Зубков.

  Користувачі сайту матимуть можливість обрати курс вивчення української мови – рівень А1–А2 чи рівень В1–В2. Найкращі фахівці приготували 25 найуживаніших тем і близько 100-а уроків із цікавими діалогами та вправами.

  Щороку контингент Херсонської державної морської  академії поповнюють іноземні громадяни з різних країн світу. Використання платформи «Speak Ukrainian» допоможе створити сприятливі умови для вивчення ними української мови.

  Сайт доступний за посиланням https://speakukraine.net.