Загальна інформація


 

Згідно Розпорядження Кабінету Міністрів України та Наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України на базі Вищого навчального закладу «Херсонський державний морський інститут», який ліквідується, створено новий вищий навчальний заклад Херсона - Херсонська державна морська академія (ХДМА).

далі >>>

Курсанти Морського коледжу ХДМА зустрілися з поетом Анатолієм Кичинським

  У Херсонському літературному музеї 6 березня 2019 року відбулася зустріч курсантів К–211 гр. і К–212 гр. Морського коледжу ХДМА з поетом, лауреатом Шевченківської премії Анатолієм Кичинським. Видатний херсонець, якого літературні критики називають одним із найяскравіших сучасних українських поетів, презентував свою збірку «Жива і скошена тече в мені трава», яка вийшла друком у престижному видавництві Івана Малковича «А-Ба-Ба-Га-Ла-Ма-Га».

  Анатолій Кичинський – багатогранна і всебічно обдарована людина. Його приваблює не лише літературна творчість, але й живопис. Пейзажі та натюрморти А. Кичинського є у приватних зібраннях в Україні та за кордоном.

 Багато віршів Анатолія Кичинського стали піснями. Роботи майстра надихнули таких відомих музикантів, як Павло Дворський, Віталій Лазаренко, Марія Бурмака.

  Курсанти із задоволенням прослухали вірші у виконанні автора та замислилися про долю поета у сучасному суспільстві. Справжній митець – це завжди біль і сумління свого народу, він допомагає людям долати недоліки і дуже болісно переживає самотність.

Балачки припинились. Читаються вірші.

На майдані травинка асфальт протина.

Штукатурка осипалася — і стіна

неймовірно повищала, фреску явивши.

 

Відгоренили в келихах сльози лози.

Берег Лети — те саме, що берег сльози.

А поети на ньому тому невеселі,

що у натовпі їхні гіркі голоси —

наче голос волаючого у пустелі.

 

  Поезії Анатолія Кичинського вразили учасників зустрічі витонченістю, психологічною заглибленістю і філософічністю. Наприкінці заходу курсанти зробили Анатолію Івановичу сюрприз – Сергій Пятун, Денис Руденко та Давид Леонтьєв прочитали напам’ять вподобані ними поезії майстра.

  Дякуємо працівникам літературного музею за допомогу в організації поетичного вечора і сподіваємося на нові зустрічі з видатними співвітчизниками.