Загальна інформація


 

Згідно Розпорядження Кабінету Міністрів України та Наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України на базі Вищого навчального закладу «Херсонський державний морський інститут», який ліквідується, створено новий вищий навчальний заклад Херсона - Херсонська державна морська академія (ХДМА).

далі >>>

Курсанти Морського коледжу ХДМА відвідали художній музей

  Курсанти Морського коледжу ХДМА з керівником групи К–111 Чагайдою Оксаною Олександрівною 21 березня 2019 року взяли участь у мистецькому заході «Сонячна палітра Олексія Шовкуненка. Художник та його коло». Виставковий проект, приурочений до 135-річчя від дня народження видатного художника, урочисто відкрили представники обласної та міської влади.

  Заступник голови Херсонської обласної ради, член наглядової ради ХДМА Віталій Булюк спільно з депутатом облради, в.о. проректора з НВР ХДМА Олександром Шумеєм передали Херсонському обласному художньому музею цінний подарунок – картину Олексія Шовкуненка. Полотно із серії «Дніпробуд» придбали на одному з аукціонів за кордоном спільними зусиллями депутатського корпусу. Олександр Шумей та інші депутати висловили сподівання, що культурні цінності будуть вертатися, зберігатимуться належним чином і представлятимуться публіці.

  Херсонщина – батьківщина багатьох діячів культури, науки та мистецтва, якими пишається світова спільнота. Почесне місце серед них посідає Олексій Шовкуненко – талановитий аквареліст, майстер пейзажу і портрета, обдарований педагог.Серед його учнів – Віктор Пузирков, Тамара Хитрова, народний художник України Володимир Чуприна та інші.

  Велику роль у творчості Олексія Шовкуненка зіграв Херсон – місто дитинства і перших кроків у мистецтві, джерело натхнення і початковий етап розвитку художньої майстерності. Херсонський обласний художній музей із 1981 року носить ім'я художника. У колекції закладу знаходиться 157 робіт О. Шовкуненка, з яких для святкової експозиції обрали 83 олійних, акварельних і пастельних полотна, а також роботи учнів майстра.

  Під час екскурсії вихованці Морського коледжу ХДМА дізналися про життя видатного митця та особливості його художнього стилю, отримали справжню естетичну насолоду від споглядання картин.

  Участь у мистецьких заходах допомагає курсантам стати всебічно розвиненими особистостями, дає можливість діяти та творити відповідно до загальнолюдських ідеалів гармонії та краси.