Загальна інформація


 

Згідно Розпорядження Кабінету Міністрів України та Наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України на базі Вищого навчального закладу «Херсонський державний морський інститут», який ліквідується, створено новий вищий навчальний заклад Херсона - Херсонська державна морська академія (ХДМА).

далі >>>

Курсант Морського коледжу ХДМА Богдан Спориш здійснив героїчний вчинок

 Курсант IV курсу судноводійного відділення Морського коледжу ХДМА Богдан Спориш під час плавальної практики взяв участь у рятувальній операції в Перу. У порту Ікітос відбулося зіткнення судна «ВВС ZARATE», на якому проходив практику Богдан, із баржею та поромом «MenDelNotreII». На баржі у пастці опинилися 103 людини, серед яких діти. Богдан та інші члени екіпажу оперативно доставили жертв зіткнення на борт судна і надали їм першу медичну допомогу.

  Капітан теплохода «ВВС ZARATE» надіслав керівнику ХДМА лист-подяку: «Я, капітан Григорян, хочу подякувати Вам, містер Василь Чернявський, і всьому викладацькому складу Морського коледжу ХДМА за зусилля, спрямовані на виховання справжніх героїв, таких, як курсант Богдан Спориш, який у критичній ситуації повів себе як справжній моряк».

  На засіданні виховної ради ХДМА 5 квітня 2019 року відбулося відзначення подякою курсанта Морського коледжу ХДМА Богдана Спориша за мужність і високе громадянське сумління, виявлені при виконанні операції з порятунку людей під час закордонного рейсу в умовах, пов’язаних із ризиком для життя.

   Ректор ХДМА, д.п.н. Чернявський Василь Васильович потиснув руку курсанту-герою та оголосив подяку батькам юнака за виховання сина. Очільник академії висловив задоволення тим, що курсант у надзвичайній ситуації продемонстрував набуті компетенції, зібраність і здатність діяти як справжній громадянин і гідна людина.

  Вдячність колективу Херсонської державної морської академії висловив і Богдан Спориш: «Дякую керівництву та викладацькому складу за знання, які допомогли мені не лише в екстремальній ситуації, але й протягом усього рейсу».

  Ми пишаємося вчинком Богдана і бажаємо йому міцного здоров’я, добробуту, професійних успіхів і особистого щастя.