Загальна інформація


 

Згідно Розпорядження Кабінету Міністрів України та Наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України на базі Вищого навчального закладу «Херсонський державний морський інститут», який ліквідується, створено новий вищий навчальний заклад Херсона - Херсонська державна морська академія (ХДМА).

далі >>>

Курсанти Морського коледжу ХДМА ознайомилися з художніми полотнами Віктора Сидоренка

  У Херсонському обласному художньому музеї ім. Олексія Шовкуненка 13 червня 2019 року відбулася презентація художніх полотен відомого українського художника, віце-президента Національної академії мистецтв України Вiктора Сидоренка «Набуття суб’єктності». Виставку відвідали курсанти К–111 та К–112 груп Морського коледжу ХДМА.

  Роботи Віктора Сидоренка вразили юнаків своєю оригінальністю, внутрішньою свободою, незалежністю від моди та стереотипів. Інтелектуальну насолоду отримали вихованці і від спiлкування з митцем, який успішно поєднує живопис, скульптуру і фотографію, є автором багатьох наукових і публіцистичних робіт.

  «Головна тема, над якою я працюю вже багато років, досліджуючи і розвиваючи її образні смисли, визначилася у 1996 році, у проекті «Амнезія», де вперше з’явився мій персонаж – напіводягнений чоловік в нижній білизні, яку у нашій країні майже протягом століття носили всі соціальні верстви…Ми живемо в епоху прозорості, яка викриває ілюзії і переосмислює весь культурний і ціннісний багаж. Пошук необмежених можливостей свободи – завдання мого персонажу. Світова наука, як відомо, досі не запропонувала чіткого визначення «людини», тому мистецтво мусить пропонувати свої версії», – Віктор Сидоренко.

  Знайомство з творчістю Віктора Сидоренка допомагає краще зрозуміти те, що відбувається навкруги та у внутрішньому світі особистості, відчути  швидкоплинність життя та усвідомити цінність часу.