Загальна інформація


 

Згідно Розпорядження Кабінету Міністрів України та Наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України на базі Вищого навчального закладу «Херсонський державний морський інститут», який ліквідується, створено новий вищий навчальний заклад Херсона - Херсонська державна морська академія (ХДМА).

далі >>>

Науковий семінар із питань штучного інтелекту відбувся у ХДМА

  Проблема використання штучного інтелекту обговорюється все частіше, адже сьогодні він частково або повністю заміняє людину в багатьох сферах діяльності виконуючи складні обчислення, медичну і технічну діагностику, багатофакторний аналіз тощо.

  У Херсонській державній морській академії 27 серпня 2019 року відбувся відкритий науковий семінар «Використання інструментів штучного інтелекту в задачах прогнозування властивостей матеріалів і станів систем» доктора технічних наук, професора кафедри програмної інженерії Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя Пастуха Олега Анатолійовича. Захід організував завідувач кафедри транспортних технологій ХДМА, професор, доктор технічних наук Букетов Андрій Вікторович.

  Досвідчені науковці Херсонщини та їх молоді послідовники обговорювали переваги використання штучних інтелектуальних систем у різних сферах суспільного життя, особливості машинного навчання та data mining, застосування інструментів штучного інтелекту для вирішення практичних завдань у галузі матеріалознавства.

  «Я прагну поширювати знання про штучний інтелект, – зазначив Олег Пастух, – тому що наука дуже швидко рухається вперед. Найближчим часом нам доведеться вирішувати проблему технологічного безробіття, адже машини працюють швидше, динамічніше та якісніше, ніж люди. У багатьох країнах проводяться спеціальні тести, щоб з’ясувати, як люди поводитимуться у нових умовах, коли доведеться конкурувати з машинами. Хоча я вважаю перебільшенням розмови про поневолення людства штучним розумом, але нам, без сумніву, необхідно розвиватися. Зараз багато зроблено в галузі нейронаук, уже здійснюється імплементація чипів, підключення людей до машин. Тобто, ми з біологічного організму поступово будемо перетворюватися на субстрат, щоб не відставати від машин. Особисто мене цікавить моделювання роботи мозку, штучної психіки, штучної свідомості. Цей семінар має на меті довести, що інструментами штучного інтелекту можуть користуватися не лише спеціалісти у сфері ІТ, але й фахівці з усіх галузей. Не слід лякатися понять «штучний інтелект», «машинне навчання», «data mining», адже використання цих інструментів не складніше ніж звичних нам систем Word та Excel».

  Букетов А. В. подякував Пастуху О. А. за плідну роботу і підкреслив: «Сьогодні ми маємо можливість навчити штучну інтелектуальну систему працювати у тому режимі, який нам потрібен. Це дозволяє прогнозувати стан системи, що досліджується, навіть в умовах, коли проведення експерименту неможливо. Ми плануємо й надалі використовувати інструменти штучного інтелекту у науковій роботі, адже це дійсно дає результати».