Загальна інформація


 

Згідно Розпорядження Кабінету Міністрів України та Наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України на базі Вищого навчального закладу «Херсонський державний морський інститут», який ліквідується, створено новий вищий навчальний заклад Херсона - Херсонська державна морська академія (ХДМА).

далі >>>

У бібліотеці ХДМА відкрито інформаційно-книжкову виставку «160 років із дня написання листа Т. Г. Шевченком своєму брату Варфоломію щодо Херсонського училища торговельного мореплавання»

  2019 рік – ювілейний для Херсонської державної морської академії. Дуже символічно, що 160-річчя з дня написання листа українським генієм і пророком в історії нашої держави Тарасом Григоровичем Шевченком до свого брата Варфоломія, припадає саме на рік святкування 185-річчя від дня заснування Херсонської державної морської академії.

  Саме в херсонський край закинула доля рідних Тараса Григоровича Шевченка. Так, у 1839 році Херсон відвідав рідний брат Тараса Варфоломій зі своїми синами – Калеником та Андрієм. Хлопці збиралися вступити до Херсонського училища торговельного мореплавання. У своєму листі від 22 вересня 1859 року Тарас Григорович похвалив брата:«Пишеш, що тебе не було дома, що ти хлопців возив у Херсон. Добре зробив єси! Та тілько чи притокмив ти їх у те училище торгового мореплаванія? Якщо притокмив, то молися Богу та лягай спати: з хлопців будуть люде… тілько треба спать на одно око...».

  До цієї визначної події у бібліотеці ХДМА 16 вересня 2019 року було відкрито тематичну інформаційно-книжкову виставку «160 років з дня написання листа Т. Г. Шевченком своєму брату Варфоломію щодо Херсонського училища торговельного мореплавання».

  Знайомство з історією нашого навчального закладу викликає почуття гордості за можливість доторкнутися до видатних подій та духовної культури.