Загальна інформація


 

Згідно Розпорядження Кабінету Міністрів України та Наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України на базі Вищого навчального закладу «Херсонський державний морський інститут», який ліквідується, створено новий вищий навчальний заклад Херсона - Херсонська державна морська академія (ХДМА).

далі >>>

Курсанти Херсонської державної морської академії взяли участь у церемонії покладання квітів до пам’ятника Т. Г. Шевченку

23 вересня 2019 року відбулося урочисте шикування курсантів перед Херсонською державною морською академією для вшанування Тараса Шевченка.

  Ще 160 років тому, 22 вересня 1859 року, Тарас Григорович писав із Петербурга брату Варфоломію: «19 вересня вранці приїхав я в Петербург і прочитав твоє письмо. Пишеш, що тебе не було дома, що ти хлопців возив у Херсон. Добре зробив єси! Та тілько чи притокмив ти їх у те училище торгового мореплаванія? Якщо притокмив, то молися Богу та лягай спати: з хлопців будуть люде... тілько треба спать на одно око…».

  Проректор з навчально-виховної роботи Олександр Шумей привітав курсантів із тим, що вони навчаються у найстарішому морському навчальному закладі України. Наголосив на значимості цієї роковини, адже не кожному навчальному закладу великий Кобзар присвячував такі слова.

  Право покласти квіти до пам’ятника Т. Г. Шевченку від курсантів ХДМА було надано кращим представникам факультетів академії – курсантові ІІ курсу факультету судноводіння Максимові Федченку та курсантові ІІ курсу факультету суднової енергетики Євгенові Доценку.