Загальна інформація


 

Згідно Розпорядження Кабінету Міністрів України та Наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України на базі Вищого навчального закладу «Херсонський державний морський інститут», який ліквідується, створено новий вищий навчальний заклад Херсона - Херсонська державна морська академія (ХДМА).

далі >>>

У бібліотеці Морського коледжу ХДМА пройшов історично-мистецький захід «Шевченко Т. Г. і море»

24 вересня 2019 року в бібліотеці Морського коледжу ХДМА пройшов історично-мистецький захід «Шевченко Т. Г. і море», приурочена до 160-річчя від часу написання Т. Г. Шевченком листа до брата в якому згадується училище торгового мореплавання в Херсоні, правонаступницею якого є ХДМА. У своєму листі Кобзар схвалює вибір морського закладу для своїх племінників: «Пишеш, що тебе не було дома, що ти хлопців возив у Херсон. Добре зробив єси! Та тільки чи притокмив ти їх у те училище Торгового мореплаванія? Якщо притокмив, то молися богу та лягай спать; з хлопців будуть люди…».

  Про маловідомі сторінки біографії великого Кобзаря товаришам розповіли курсанти К–121 гр. Олександр Ширяєв і Нікіта Сорока. Виявляється, що Тарас Шевченко під час заслання служив не лише солдатом, а ще й матросом на Аральському морі. Ця флотська сторінка творця, залишається найбільш невідомою. Морські експедиції для Тараса Шевченка стали важливим етапом у його літературній і художній творчості. З мариністикою Т. Г. Шевченка гості заходу, курсанти К–111, К–121 і К–122 груп ознайомилися завдяки мультимедійній презентації. Цікавий виступ курсанта К–122 гр. Іллі Немченка супроводжувався віршами у виконанні курсантів К–121 гр. Миколи Щербини, Станіслава Лукяненка і Владислава Топчія.

  Організатори заходуз авідувач бібліотеки МК ХДМА Ганна Іванівна Прокопчук та викладач-методист Оксана Олександрівна Чагайда звернули увагу курсантів, що ужовтні 2019 р. ХДМА відзначатиме 185-річчя закладу. За тривалий час існування морського закладу освіти склалась і його цікава історична біографія. У тому числі, і така цікава ювілейна дата, яку відзначає академія 22 вересня 2019 року– 160 років від часу написання Т. Г. Шевченком листа брату з гарним відгуком про Херсонське училище торговельного мореплавання.

  До цієї дати у бібліотеці коледжу підготовлена тематична поличка:«…з хлопців будуть люди…»та дайджестза книгою В. Ф. Ходаковського «Морський літопис (1834–2014): від училища торговельного мореплавання до Херсонської державної морської академії: нариси з історії».