Загальна інформація


 

Згідно Розпорядження Кабінету Міністрів України та Наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України на базі Вищого навчального закладу «Херсонський державний морський інститут», який ліквідується, створено новий вищий навчальний заклад Херсона - Херсонська державна морська академія (ХДМА).

далі >>>

У Професійно-морському ліцеї ХДМА пройшла тематична атестація з виробничого навчання

  Сучасний фахівець – це не лише майстер своєї справи, але й людина, яка прагне особистісного, інтелектуального й творчого розвитку. Виробництво вимагає від працівників мобільності, здатності швидко адаптуватися до мінливих умов навколишнього світу, інноваційного мислення та професійної індивідуальності. Ці якості формуються на уроках виробничого навчання.

  У Професійно-морскому ліцеї ХДМА 26 вересня 2019 року учні групи КМ–1.1., які навчаються за професією «Кухар–матрос», під час проведення тематичної атестації з теми «Механічна кулінарна обробка овочів» продемонстрували уміння обробляти різноманітні види овочів і використовувати їх у кулінарії.

  Технологічний процес обробки овочів включає такі операції, як сортування, калібрування, миття, обчищання, промивання і нарізування. Якісне виконання цих операцій сприяє раціональному використанню овочів, зменшує кількість відходів, допомагає позбутися пошкоджених продуктів і сторонніх домішок. Здобувачі освіти показали високий рівень професійної підготовки, комунікабельності та пізнавальної активності.

  Такі заняття поглиблюють знання учнів із фахових дисциплін, удосконалюють їх практичні навички, розвивають фантазію і розширюють творчий потенціал.