Загальна інформація


 

Згідно Розпорядження Кабінету Міністрів України та Наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України на базі Вищого навчального закладу «Херсонський державний морський інститут», який ліквідується, створено новий вищий навчальний заклад Херсона - Херсонська державна морська академія (ХДМА).

далі >>>

Театралізоване свято відбулося у Морському коледжі Херсонської державної морської академії

  У бібліотеці Морського коледжу ХДМА 6 листопада 2019 року відбулося театралізоване свято «Козаку – шабля і слава, жінці – любов і шана».

  Виховний захід організували завідувачка бібліотеки Прокопчук Г. І. та викладач історії Чагайда О. О. за підтримки курсантів К–121, К–122 груп і студенток К–421–СБ групи.

  Завдяки акторській майстерності Миколи Щербини, Владислава Самойленка та Кирила Макагонова (К–121 гр.) гості дізналися про традиції і звичаї козаків, особливості світогляду жінок-козачок та ставлення козаків до жінок.

  Ганна Іванівна повідала про винекнення козацьких прізвищ та звернула увагу на те, що деякі з них збереглися до сьогодні.

  Ведучі заходу Артем Година і Дмитро Карпенко (К–122 гр.) розповіли присутнім, як українські чоловіки захищали свої сім’ї та боронили Батьківщину від ворогів. «І в наші дні українці продовжують героїчно боротися за свою державу», – продовжив цю думку військовий, роль якого зіграв Андрій Токар (К–122 гр.). Зворушливою частиною свята став відеофільм «Душею прагнемо до миру», створений курсантами у 2017 році, та присвячений мужності захисників Вітчизни.

  Козачка, яку зіграла студентка Ірина Стогній (К–421–СБ гр.)  розповіла, як поводилися козаки з жінками, які права мала жінка у козацькій спільноті, та які обов’язки виконувала.

  Веселу сценку «Куліш по-козацьки» майстерно розіграли курсанти і студентки Ілля Ільченко, Ігор Внук (К–121 гр.), Вероніка Пугіна та Валерія Ратушна (К–421–СБ гр.).

  Наприкінці заходу Чагайда Оксана Олександрівна наголосила, що пам'ять про своє коріння, збереження сімейних і національнихтрадицій, любов до Батьківщини – запорука щасливого і мирного майбутнього.