Загальна інформація


 

Згідно Розпорядження Кабінету Міністрів України та Наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України на базі Вищого навчального закладу «Херсонський державний морський інститут», який ліквідується, створено новий вищий навчальний заклад Херсона - Херсонська державна морська академія (ХДМА).

далі >>>

Учні Професійно-морського ліцею відвідали Музей морської освіти України ХДМА

  Одним зі стратегічних завдань української освітиєдопомога молодіпізнати історичне минуле своєї Батьківщини й усвідомити його вплив на сьогодення. З цією метою для вихованців Херсонської державної морської академії та її структурних підрозділів щорічно проводяться оглядові екскурсії до Музею морської освіти України Херсонської державної морської академії.

  У період із 4 по 13 листопада 2019 року 93 учні Професійно-морського ліцею ХДМА відвідали музей у супроводі класних керівників і майстрів виробничого навчання.

  Керівник гуртка МК ХДМА Гиніна Любов Іванівна ознайомила відвідувачів з історією створення та шляхами зростання академії, розповіла про її видатних випускників.

  За 185 років існування перший в Україні морський заклад освіти пережив 14 реорганізацій і виріс у потужний освітній і науковий центр. У музеї створено кілька тематичних експозицій, присвячених різним етапам життя закладу та напрямам його роботи. Процес розвитку морської освіти на Херсонщині ілюструють дбайливо зібрані експонати: нагороди, фотопортрети, листи, книги тощо.

  Важко переоцінити роль музею як осередку освіти й виховання, який забезпечує духовну єдність поколінь, сприяє формуванню у морських фахівців любові до обраної справи, рідної землі та свого народу.