Загальна інформація

Віртуальна подорож Херсонською державною морською академією

 

Увага! Старт до моря!

Якщо Ви отримали високі результати ЗНО, маєте непереборне бажання стати моряком, хочете навчатися у найстарішому морському ЗВО та прагнете розпочати безкоштовне навчання у Херсонській державній морській академії – тоді до нас.

далі >>>

У Морському коледжі ХДМА відбулось філологічне ток-шоу, присвячене новим правилам українського правопису

  У Морському коледжі ХДМА в рамках Тижня української мови 14 листопада 2019 року відбулося філологічне ток-шоу, присвячене новим правилам українського правопису.

  Щоб ознайомити курсантів зі змінами до нового українського правопису, юнаки К–122 групи у книгозбірні МК ХДМА разом з викладачкою української мови і літератури Ботвинюк Аллою Василівною та завідувачкою бібліотеки Прокопчук Ганною Іванівною провели освітнє ток-шоу.

  В амплуа дослідників історії української мови Родіон Рябов та Іван Тарнавський розповіли «біографію» української мови. Артем Година і Дмитро Карпенко виступили в ролі редакторів українського правопису й ознайомили присутніх із новими орфографічними нормами. Науковці: Ігор Внук, Володимир Голубовський та Михайло Тимошов висловили свою думку щодо написання слів разом, окремо, використання варіативних форм родового відмінка й фемінітивів. Першокурсники активно дискутували щодо основних змін нового правопису та пропонували свої варіанти написання слів.

  Працівники бібліотеки до заходу підготували виставку-калейдоскоп «Мови нашої слова, наче музика жива».

  Алла Василівна у прикінцевому слові підкреслила важливість вивчення рідної української мови, яка насправді є однією з наймелодійніших і найбагатших мов світу, та нагадала курсантам слова Вольтера про те, що «усі головні європейські мови можна вивчити за 6 років, свою ж треба вчити ціле життя».