Загальна інформація

 Оголошення!

  Херсонська державна морська академія працює у дистанційному режимі. Навчальний процес здійснюється засобами LMS Moodle у режимі on-line, доступом до ресурсів дистанційного навчання є індивідуальний логін/пароль.

далі >>>

Представниця ХДМА взяла участь у міжнародному науковому семінарі

  Начальниця відділу міжнародних зв’язків Альона Юрженко взяла участь у семінарі «Рамкова програма ЄС «Горизонт 2020»: можливості використання науково-дослідної інфраструктури для українських вчених та підприємців», який відбувся 6–7 грудня 2019 року в Одеському національному економічному університеті.

  Захід організували Міністерство освіти і науки України та Державна науково-технічна бібліотека. Основна тематика семінару – розвиток української дослідницької інфраструктури.Представники Єврокомісії, європейських наукових консорціумів, Міністерства освіти і науки України та Національної академії наук України, національних контактних пунктів «Горизонт 2020» аналізували можливості використовування дослідницької інфраструктури ЄС у межах рамкової програми «Горизонт 2020».

  «Одне з наших стратегічних завдань у сфері науки – відійти від принципу фінансування “всім потрохи” до принципу підтримки кращих, – повідомив головуючий, генеральний директор директорату науки МОН Дмитро Чеберкус. – Наразі триває підготовка концепції розвитку інфраструктур. Одним з ключових її елементів – це створення Національної дорожньої карти дослідницьких інфраструктур».

  Учасники форуму дізналися про механізм роботи цієї карти і порядок включення проєктів до дорожньої карти ESFRI – стратегічного дорадчого органу ЄС. Секретар ESFRI Домінік Собчак надав рекомендації щодо інтеграції наших інфраструктур до Європейського дослідницького простору.

  Альона Юрженко обговорювала перспективи співробітництва Херсонської державної морської академії з Європейським морським біологічним ресурсним центром (ЕМВRС), який на форумі представляв виконавчий директор центру Ніколя Паде.