Загальна інформація

Віртуальна подорож Херсонською державною морською академією

 

Увага! Старт до моря!

Якщо Ви отримали високі результати ЗНО, маєте непереборне бажання стати моряком, хочете навчатися у найстарішому морському ЗВО та прагнете розпочати безкоштовне навчання у Херсонській державній морській академії – тоді до нас.

далі >>>

Курсанти Морського коледжу ХДМА зустрілися з письменником Ярославом Голобородьком

  Щороку 21 лютого світова спільнота відзначає Міжнародний день рідної мови. Напередодні свята, 19 лютого 2020 року, в Морському коледжі ХДМА відбулася зустріч із письменником, доктором філологічних наук, професором Голобородьком Ярославом Юрійовичем «Океани українського слова у творчості Івана Франка». Захід підготувала й провела викладачка-методистка Гаркуша Олена Володимирівна.

  Курсанти К–211 і К–212 груп відділення загальноосвітньої підготовки намагалися осягнути роль Великого Каменяра в історії формування єдиної української літературної мови.«Писатель мусить поперед усього владати добре мовою свого народу, – писав Іван Франко, – і то не мовою одного села, одного повіту або одної губернії, але мовою такою, котра була б однаково своя, зрозуміла і люба всім повітам, губерніям та селам, мовою літературною, мовою школи і інтелігентного товариства».

  Учасники заходу відчули, як збереження і розвиток української мови тривожать їх видатного земляка Голобородька Ярослава Юрійовича. Автор понад 400 наукових, навчально-методичних та літературно-критичних праць, член Асоціації українських письменників, лауреат літературної премії Національної спілки письменників України та Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України ім. Олександра Білецького ніколи не відмовляється зустрітися з молоддю.

  Спілкування з літературознавцем спонукало курсантів до роздумів про рідну мову як невичерпну духовну й культурну скарбницю та форму зв’язку між минулим, сучасністю і майбутнім свого народу.