Загальна інформація

Віртуальна подорож Херсонською державною морською академією

ОГОЛОШЕННЯ!

Херсонська державна морська академія працює у дистанційному режимі. Навчальний процес здійснюється засобами LMS Moodle у режимі on-line, доступом до ресурсів дистанційного навчання є індивідуальний логін/пароль.

  У випадку необхідності, можливе відновлення логіну/паролю за допомогою відео-дзвінку у Skype за офіційним контактом ХДМА:

далі >>>

ОГОЛОШЕННЯ

  Шановні випускники ХДМА та МК ХДМА відповідно до процедури присвоєння першого звання особи командного складу суден випускники морських навчальних закладів мають право на отримання першого робочого диплому (штурмана, механіка 3 розряду, електромеханіка 3 розряду) безоплатно під час атестації на спільному засіданні екзаменаційної  комісії ХДМА та ДКК Інспекції з питань підготовки та дипломування моряків,  якщо вони виконали вимоги щодо плавального стажу (не менше 12 місяців) та мають обов’язковий пакет документів:

 1. Посвідчення особи моряка
 2. Діючий документ, виданий схваленим Міністерством охорони здоров’я України медичним закладом, що підтверджує придатність за станом здоров’я до виконання посадових обов’язків на судні за спеціальністю.
 3. Послужна книжка моряка із записами, що підтверджують стаж роботи на суднах відповідно до встановлених вимог
 4. Книга реєстрації практичної підготовки (Record Training Book) з відповідними записами, підтверджуючими підготовку курсанта під час проходження практики.
 5. Диплом оператора ГМЗЛБ загальний (A-IV/2, B-ІV/2 п.п.29-36) або обмежений (A-IV/2, B-IV/2 п.п. 37-44);(у разі відсутності диплому надається протокол ГМЗЛБ); (для судноводіїв)
 6. Підтвердження диплому оператора ГМЗЛБ (у разі наявності диплому); (для судноводіїв)
 7. Сертифікати:
 • Ознайомлення, початкова підготовка та інструктаж з питань безпеки (VI/1,A-VI/1,пункти 1,2);
 • Підготовка фахівців з рятувальних шлюпок , рятувальних плотів та чергових шлюпок, що не є швидкісними черговими шлюпками(VI/2 , пункт 1,A-VI/2 пункти 1-4);
 • Підготовка боротьби з пожежею за розширеною програмою (VI/3, A-VI/3 пункти 1-4);
 • Підготовка з надання першої медичної допомоги (VI/4, пункт 1. A-VI/4 пункти1-3);
 • Підготовка та інструктаж з питань охорони для усіх моряків (VI/6 пункт 1,2, А-VI/6 пункт 1-4).
 • Підготовка з судноводіння з використанням радіолокатора, радіолокаційної прокладки та використанням ЗАРП, з роботи в колективі на містку, з пошуку та порятунку на рівні експлуатації(А-ІІ/2, А-І/12, пункти 4, 5, В-І/12, пункти 2-35); (для судноводіїв)

  Випускники, які мають необхідний плавальний стаж, обов’язкові документи і бажають отримати перший робочий диплом на спільному засіданні екзаменаційної  комісії ХДМА та ДКК Інспекції з питань підготовки та дипломування моряків, повинні надати на перевірку до відділу організації практики, дипломування та працевлаштування оригінали послужної книжки моряка та Книги реєстрації практичної підготовки.

Книга реєстрації практичної підготовки курсанта повинна бути оформлена відповідним чином, а саме:

 • Інформація щодо всіх рейсів повинна бути завірена судновими печатками та підписами капітанів;
 • Записи щодо плавального стажу за період навчання у паспорті моряка, послужній книжці та Книзі реєстрації практичної підготовки повинні співпадати.

За додатковою інформацією просимо звертатися:

Курсантам Херсонської державної морської академії до відділу організації практики, дипломування та працевлаштування тел. 49-21-09

Курсантам Морського коледжу ХДМА до підрозділу сприяння працевлаштуванню тел. 22-27-51.