Загальна інформація

 

Згідно Розпорядження Кабінету Міністрів України та Наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України на базі Вищого навчального закладу «Херсонський державний морський інститут», який ліквідується, створено новий вищий навчальний заклад Херсона - Херсонська державна морська академія (ХДМА).

далі >>>

Курсанти Херсонської державної морської академії взяли участь у церемонії підняття прапорів України та Європейського Союзу

    11 травня 2017 року Радою Міністрів Європейського Союзу було прийнято остаточне рішення про скасування візових вимог для громадян України. Херсонці відзначили цю важливу для країни подію урочистим підняттям прапора України та Євросоюзу на площі Свободи.

  Не залишилися осторонь і курсанти Херсонської державної морської академії. У заході взяли участь 130 курсантів факультету судноводіння академії та Морського коледжу. Разом із духовим оркестром вони очолили урочисту ходу до Меморіалу Героїв незалежної України, де від імені курсантів, студентів та учнів з вітальним словом виступив голова Студентської ради ХДМА та її структурних підрозділів Валерій Одінцов.

  «Курсанти Херсонської державної морської академії, як ніхто інший, розуміють необхідність підвищення якості вищої освіти в Україні до європейського рівня. На ІІІ курсі ми починаємо проходити плавальну практику на закордонних суднах. Іноземні судноплавні компанії (більшість із них – європейські) вимагають, щоб ми досконало володіли ключовими та професійними компетенціями, знали і вільно володіли іноземною мовою.

   Кожен наш курсант розуміє, що він – представник не лише Херсонської державної морської академії, а й великої держави, єдиної України, носій її національних традицій, культури, менталітету та способу життя. Дуже часто саме завдяки нам, морякам, у представників інших держав формується думка про нашу націю, поняття про українські цінності та віра у майбутнє нашої держави.

  Безвізовий режим – це допомога конкурентоспроможним українським морським фахівцям без перешкод, тривалого  оформлення документів не лише отримати роботу у закордонних компаніях, а й довести, що херсонські морські спеціалісти – кращі у Європі, а можливо й у світі.

  Від імені курсантів Херсонської державної морської академії хочу висловити вдячність за підтримку та високу оцінку діяльності академії Президенту України Петру Олексійовичу Порошенку, Прем'єр-міністру України Володимиру Борисовичу Гройсману та голові Херсонської обласної державної адміністрації Андрію Анатолійовичу Гордєєву.

   Ми, курсанти Херсонської державної морської академії, обіцяємо бути гідними представниками нашої держави у Європі, з честю нести прапор України по морях і океанах планети.

  Єдиній, рідній Україні, державі гордій, незалежній – СЛАВА! СЛАВА! СЛАВА!»