Загальна інформація

 

Згідно Розпорядження Кабінету Міністрів України та Наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України на базі Вищого навчального закладу «Херсонський державний морський інститут», який ліквідується, створено новий вищий навчальний заклад Херсона - Херсонська державна морська академія (ХДМА).

далі >>>

Херсонська державна морська академія – переможець Всеукраїнського конкурсу «Винахід року – 2016»

   Із метою популяризації винахідницької та інноваційної діяльності України, для виявлення найбільш талановитих і перспективних розробок, привернення до них уваги вітчизняних та іноземних інвесторів і підприємців, згідно з Наказом Державного підприємства «Український інститут інтелектуальної власності» №158 від 06.10.16 р., з 10 жовтня 2016 року проводився щорічний конкурс «Винахід року», відкритий для підприємств, установ, організацій, дослідницьких груп незалежно від їх підпорядкованості та форм власності.

   Для участі у конкурсі приймалися винаходи та корисні моделі, що охороняються чинними патентами України.

   Конкурс проводився у три етапи за такими категоріями: абсолютні, галузеві та регіональні. Переможці визначалися за максимальною сумою набраних балів, за принципом значущості винаходу або корисної моделі для соціально-економічного розвитку держави. Від Херсонської державної морської академії було подано заявки учасників на комплекс із п’яти патентів України.

    Відповідно до рішення Конкурсної комісії у номінації «Кращий винахід року серед молоді» визнано винахід №111421 «Безпечна вантажна підвіска» (автори к.т.н., доцент кафедри транспортних технологій Проценко Владислав Олександрович і курсант ХДМА Авраменко Олексій). А кращим у Херсонській області оголошено винахід №112578 «Амортизаційно-поглинаючий пристрій» (автори к.т.н., доцент кафедри транспортних технологій Проценко Владислав Олександрович, провідний фахівець редакційно-видавничого відділу Клементьєва Оксана Юріївна та курсант ХДМА Авраменко Олексій).

    21 квітня 2017 року в Києві, у Центральному будинку офіцерів Збройних сил України, під час святкування Міжнародного дня інтелектуальної власності, відбулося урочисте нагородження переможців дипломами та пам’ятними подарунками.

   Від директора з питань інноваційного й інформаційного розвитку «Український центр інноватики та патентно-інформаційних послуг» Полонської Н. А. на офіційну адресу академії було надіслано лист-подяку ректору, професору Володимиру Федоровичу Ходаковському за участь ХДМА у Всеукраїнському конкурсі «Винахід року – 2016».

  Щиро вітаємо переможців і бажаємо успіхів у науковій діяльності та нових відкриттів!