Загальна інформація

Згідно Розпорядження Кабінету Міністрів України та Наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України на базі Вищого навчального закладу «Херсонський державний морський інститут», який ліквідується, створено новий вищий навчальний заклад Херсона - Херсонська державна морська академія (ХДМА).

далі >>>

Курсанти та студенти ХДМА та Морського коледжу ХДМА – учасники міжнародного Форуму молоді ПРМТУ

   Із 06 по 07 липня 2017 року в м. Одеса відбувся Форум молоді Професійної спілки робітників морського транспорту України, присвячений 25-річчю з дня заснування спілки та Дню молоді.

  Організаторами заходу виступили ПРМТУ спільно з Міжнародною організацією праці за фінансової підтримки Шведської агенції з питань міжнародного розвитку і співробітництва «Sida» у рамках проекту «Зменшення стигми та дискримінації у зв’язку з ВІЛ задля захисту працюючих жінок і чоловіків від несприятливих умов праці в Україні».

  У роботі Форуму взяли участь українські та міжнародні організації. Учасниками міжнародного проекту стали й Херсонська державна морська академія та Морський коледж ХДМА.

  Представляли навчальний заклад курсантка 111-ї групи, голова профбюро курсантів, студентів та учнів ХДМА Аеліта Шмат; курсант 212-ї групи, голова профбюро курсантів факультету суднової енергетики ХДМА Олег Грибан; студентка К421-ї групи, голова профбюро студентів суднобудівного відділення Морського коледжу ХДМА Ольга Ямчук і начальник центру інформації та зв’язку з громадськістю ХДМА Білінська Елліта Євгеніївна.

  Робота Форуму розпочалася зі вступного слова Голови ПРМТУ Михайла Івановича Кірєєва. Учасники заходу приділили велику увагу питанню боротьби з ВІЛ-інфекцією та толерантному ставленню до ВІЛ-інфікованих людей.

  Та найважливіше те, що наша молодь не залишається осторонь цієї страшної чуми людства. Юнаки і дівчата прагнуть не лише знати медичні новинки для боротьби з цією хворобою, а й беруть активну участь у волонтерському русі, щоб допомогти інфікованим людям відчути себе повноцінними громадянами суспільства.

  Питання гуманного ставлення до ВІЛ-носіїв у процесі регулювання трудових відносин є пріоритетним у діяльності Професійної спілки робітників морського транспорту України та Міжнародної організації праці. Саме це у своїх виступах підкреслили Старший радник з питань ВІЛ і СНІДу Міжнародної організації праці з Женеви Бріджіт Цуг-Кастілло, Національний координатор МОП в УкраїніСергій Петрович Савчук та Координатор проекту МОП з питань ВІЛ і СНІДу в Україні Лариса Миколаївна Савчук.

  Усі ми розуміємо, що наше здоров’я – у наших руках. Але лише наша небайдужість і гуманне ставлення до інших врятують чиєсь доросле або дитяче людське життя!