Загальна інформація

Згідно Розпорядження Кабінету Міністрів України та Наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України на базі Вищого навчального закладу «Херсонський державний морський інститут», який ліквідується, створено новий вищий навчальний заклад Херсона - Херсонська державна морська академія (ХДМА).

далі >>>

У Морському коледжі ХДМА відбувся захід у рамках підготовки до міжнародного проекту «Сковорода – 300»

  Людське життя не виміряти милями й кілометрами. Воно безмежнета багатогранне. І чим глибше ми його пізнаємо, тим більше життєвих істин для себе відкриваємо. І як тут не погодитися зі словами великого українського філософа та просвітителя Григорія Савича Сковороди: «Копай всерединісебе криницю для тої води, яка зросить і твою оселю, і сусідську».

   27 червня 2017 року в НК № 4 Морського коледжу ХДМА відбулася зустріч курсантів-першокурсників із кандидатом педагогічних наук, завідувачем науково-методичної лабораторіїуправліннязагальноосвітніми навчальними закладами КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти» Кузьмич Тетяною Олександрівною.

  Захід організовано в рамках підготовки до міжнародного проекту «Сковорода – 300» з метою популяризації філософських, просвітницьких і педагогічних поглядів ноосферного генія України – Григорія Савича Сковороди.

   Ім’я цього талановитого мандрівного філософа-поетавідоме далеко за межами України. Його прості життєві істини стали у нагоді не одній людині. Тож, мабуть, прийшов час і нам, українцям, повернутися до невичерпної криниці мудрості цієї непересічної людини – письменника, просвітителя й педагога.

  З непідробним інтересом і цікавістю слухали курсанти інтерактивну лекцію про маловідомі сторінки життя Григорія Савича Сковороди, брали активну участь у дискусії і навіть намагалися самостійно інтерпретувати його сентенції  про дружбу, працю та сім'ю. Час, проведений цікаво і з користю, завжди минає непомітно. Так само непомітно промайнув і наш захід, але, сподіваємося, що кожен із його учасників знайшов для себе хоч одне маленьке зерно премудрості, яке він обов’язково візьме із собою у власну життєву мандрівку.

  А ми бажаємо, щоб  нашим майбутнім морякам яскраво освітлювала морський шлях Полярна зірка, а в скрутну хвилину на допомогу завжди приходили прості й мудрі поради Григорія Савича Сковороди.