Загальна інформація

 

Згідно Розпорядження Кабінету Міністрів України та Наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України на базі Вищого навчального закладу «Херсонський державний морський інститут», який ліквідується, створено новий вищий навчальний заклад Херсона - Херсонська державна морська академія (ХДМА).

далі >>>

Підручник – основний засіб самостійної роботи курсанта

  Курсанти Морського коледжу ХДМА активно включились в учбовий процес у новому 2017–2018 навчальному році, про що свідчить відвідуваність бібліотеки. Підручник є важливою складовою компетентнісного підходу до навчання. Він виконує такі основні функції як: інформаційно-пізнавальну, дослідницьку, практичну, самоосвітню, які спрямовані насамперед на формування та розвиток основних предметних, загальнопредметних і фахових компетентностей курсантів/студентів.

  Розуміючи, що книга є джерелом знань, курсанти з перших днів навчання звертаються до бібліотеки. Хтось із мудрих про книгу сказав: «Кораблі думок на хвилях історії». На наш погляд символічно, що Олександрійський маяк – одне із семи чудес світу – в інтер’єрі представляв не що інше як сховище рукописних згортків. Був він, таким чином, двоєдиним джерелом світла – фізичного, тобто дороговказуючого для кораблів, і духовного, що прокладає людині шлях до усвідомлення свого існування, пізнання законів природи, суспільства.

  Із 06 по 14 вересня 2017 року  було проведено екскурсію до бібліотеки Морського коледжу ХДМА для першокурсників. Для курсантів і студентів відділення загальноосвітньої підготовки організували бібліотечні уроки, на яких велику увагу приділили збереженню книжкового фонду, матеріальній відповідальності за взяті у тимчасове користування книги. Увагу курсантів звернули на можливість завантажувати електронні версії підручників, які зібрані на сайті «Українська електронна бібліотека».

  По закінченню уроку першокурсники вчасно за графіком отримали підручники для вивчення дисциплін І семестру.

  Уже другий рік поспіль лідерами по відвідуваності бібліотеки у першій половині вересня стали курсанти судномеханічного відділення Морського коледжу ХДМА.

  Бажаємо курсантам натхнення і успіхів у навчанні.

  Нагадуємо, що освіта – шлях до професії, а самоосвіта – шлях до успіху!