Загальна інформація

 

Згідно Розпорядження Кабінету Міністрів України та Наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України на базі Вищого навчального закладу «Херсонський державний морський інститут», який ліквідується, створено новий вищий навчальний заклад Херсона - Херсонська державна морська академія (ХДМА).

далі >>>

Для курсантів ХДМА проведена кураторська година «Попередження торгівлі людьми»

  На сьогодні проблема боротьби з торгівлею людьми  стала надзвичайно актуальною для України. Як і більшість країн Центрально-Східної Європи, ми вже маємо досить тривалий сумний досвід втрати значної кількості своїх громадян, вивезених за кордон, де вони стають жертвами різноманітних методів та форм експлуатації. Зустрічаються такі злочини і на території нашої аграрної області, де є випадки експлуатації громадян у сільському господарстві.

  Досить актуальна ця тема у вищому навчальному закладі, оскільки саме молоді люди, не маючи життєвого досвіду і прагнучи заробити великі гроші, найчастіше стають жертвами таких злочинів. Саме тому у Херсонській державній морській академії відбулася єдина кураторська година «Попередження торгівлі людьми». Захід проведено 27 вересня 2017 року в актовій залі НК №1, на якому були присутні курсанти ІІ курсу факультетів судноводіння та суднової енергетики.

  Керівник відокремленого підрозділу протидії торгівлі людьми Громадська організація Херсонський обласний центр «Успішна жінка», регіональний партнер Міжнародної організації з міграції Литвиненко Анжела Вікторівна розповіла присутнім про основні ризики, з якими стикаються молоді люди при працевлаштуванні за кордоном, про те, як їм запобігти і куди звернутися по допомогу у разі небезпеки. Її доповідь було яскраво проілюстровано прикладами з реального життя молоді.

  Провідний фахівець відділу організації практики, дипломування та працевлаштування ХДМА Піндосова Тамара Сергіївна розповіла курсантам про особливості оформлення їх на плавальну практику при працевлаштуванні, звернула увагу присутніх на ті документи, які захищають їх від можливих ризиків під час перебування за кордоном.

  Наприкінці зустрічі кожен учасник отримав буклет, в якому надана інформація щодо запобігання торгівлі людьми, вказані контактні телефони організацій, які надають допомогу з цього питання.