Загальна інформація

 

Згідно Розпорядження Кабінету Міністрів України та Наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України на базі Вищого навчального закладу «Херсонський державний морський інститут», який ліквідується, створено новий вищий навчальний заклад Херсона - Херсонська державна морська академія (ХДМА).

далі >>>

У бібліотеці Морського коледжу ХДМА проведено тревел-конкурс «Морська одіссея»

  У Морському коледжі пройшли заходи, присвячені Всесвітньому тижню моря, який за рішенням Міжнародної морської організації (ІМО) відзначають наприкінці вересня. У 2017 році темою тижня став зв'язок людей, кораблів і портів.

  Бібліотека Морського коледжу ХДМА з цієї нагоди представила увазі курсантів і працівників закладу книжкову виставку «Навколо світу по морях і океанах», «рicture-card» виставку «Історія корабля» і тематичний куточок «Професія – моряк».

   27 вересня 2017 року викладач Олена Григорівна Самофалова, завідувач бібліотеки Ганна Іванівна Прокопчук, працівники бібліотеки Ірина Всеволодівна Мосейченко та Ніна Андріївна Галузинська провели виховний захід «Морська одіссея».

  У тревел-конкурсі взяли участь дві команди курсантів Морського коледжу – «Фортуна» на чолі з Кирилом Власенком (К113 гр.) та «Чорна перлина» з капітаном Михайлом Височенком (К215 гр.).

  Ведучий заходу Андрій Суховий (К411-СК) запросив у подорож Морського царя, роль якого талановито виконав Максим Бойко (К225 гр.). Володар морів підготував командам цікаві завдання і випробування: «Підводна одіссея», «Підготовка судна до морської подорожі», «Підняти якір!» тощо. Юнаки наповнювали баки водою, готували борщ для екіпажу судна, швидко та вправно виконували інші завдання.

  Курсанти Руслан Смалько (К113 гр.), Олександр Виродов (К215 гр.), Олександр Марухін (К113 гр.), Максим Тарасов (К215 гр.), Ярослав Пугач (К113 гр.), Ярослав Кудряшов, Денис Барильник-Кураков (К113 гр.), Іван Федоренко (К215 гр.) та інші учасники заходу продемонстрували спритність, кмітливість, почуття гумору та уміння працювати в команді.

  Капітан – це найголовніша людина на судні, від його знань, умінь і правильних рішень залежить життя екіпажу, безпека судна і вантажу. Капітани команд Кирило та Михайло проявили блискучу ерудицію в конкурсі «Морська абетка». За завданням Морського царя вони вчасно і правильно підняли сигнальні прапорці, користуючись книгою «Міжнародний звід сигналів». Перемогу в конкурсній програмі здобула команда «Чорна перлина» (К215 гр.).

  Під час тревел-конкурсу курсант групи К225 Віктор Тертичний виконував під гітару пісні, які зустрічали оплесками вдячні слухачі.

  Святкові заходи до Всесвітнього дня моря завершилися. Але для справжнього моряка все життя – це захоплююча та пізнавальна подорож, і кожен день – день моря, тому що серце моряка назавжди віддано морській стихії.