Загальна інформація

 

Згідно Розпорядження Кабінету Міністрів України та Наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України на базі Вищого навчального закладу «Херсонський державний морський інститут», який ліквідується, створено новий вищий навчальний заклад Херсона - Херсонська державна морська академія (ХДМА).

далі >>>

Літературно-історична мандрівка «Від козацької звитяги до мужності захисників Вітчизни»

  Виховний захід із такою назвою був проведений 11 жовтня 2017 року  в бібліотеці Морського коледжу ХДМА викладачем української мови та літератури відділення загальноосвітньої підготовки Світланою Володимирівною Малою спільно з працівниками бібліотеки та курсантами К224 групи.

  Ведучі заходу Андрій Никифорчук, Андрій Нортенко, Богдан Рибалко та Микита Лляний (К224 гр.) розповіли товаришам про свято Покрови, День українського козацтва і День захисника України; згадали героїв, які у кривавих битвах захищали свою Батьківщину.

  Історія української держави багата на вияви ратної слави, адже прагнення свободи та любов до рідної землі надихали на подвиги багатьох наших співвітчизників. Присутні дізналися багато цікавого прославний період козаччини, ознайомилися зі звичаями та традиціями українських козаків.

  В історії України не було ще жодного покоління, на яке б не кинула своєї зловісної тіні війна. І сьогодні ллється по нашій землі кров, українські воїни являють зразки мужності, віддають своє життя за мир і спокій.

  Завідувач бібліотеки МК ХДМА Ганна Іванівна Прокопчук звернулася до курсантів, майбутніх захисників Вітчизни, з привітанням і висловила сподівання на те, що в Україні запанує мир. Вона побажала хлопцям стати гідними нащадками козаків, які, за словами відомого історика Дмитра Яворницького, «під покровом Богородиці не боялися ні ворожого вогню, ні грізної стихії, ні морської бурі».

  Виховний захід прикрасили поетичні твори у виконанні курсантів К224 групи та пісні «Їхали козаки» і «Воїни світла», які співали Віктор Тертичний і Денис Касілович (К225 гр.). Світлана Володимирівна провела вікторину «Що ти знаєш про козаків?», активну участь у якій узяли всі учасники заходу.

  Організатори зустрічі створили атмосферу щирості, дружби та взаємоповаги, а кожен учасник отримав поштовх до роздумів про зв'язок своєї долі з долею держави.