Загальна інформація

 

Згідно Розпорядження Кабінету Міністрів України та Наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України на базі Вищого навчального закладу «Херсонський державний морський інститут», який ліквідується, створено новий вищий навчальний заклад Херсона - Херсонська державна морська академія (ХДМА).

далі >>>

Курсанти ХДМА взяли участь у висадці сакур

О, скільки згадаєш,

поки дивишся

на розквітлу сакуру!

Мацуо Басьо

  2017 – рік Японії в Україні. В усіх областях були висаджені сакури як символ дружби між двома країнами, і Херсонщина не стала винятком. Ще навесні біля Херсонської міської клінічної лікарні ім. Є. Є. Карабелеша, що на проспекті Ушакова, було висаджено 10 сакур, подарованих місту з нагоди святкування 25-ї річниці встановлення дипломатичних відносин між Японією та Україною.

  26 жовтня 2017 року Херсон отримав незвичайний подарунок – вулицю прикрашатимуть ще 10 декоративних японських вишень – сакур. Курсанти Херсонської державної морської академії Максим Кім (125 гр.), Олексій Корнієнко (121 гр.), Микита Білий (121 гр.), Кирило Малєєв (124 гр.), Юрій Скриль (124 гр.), Ілля Свербіус (122 гр.), Микита Стеблецький (122 гр.), Ілля Чернов (123 гр.), Владислав Піскун (123 гр.), Микола Костюк (123 гр.) взяли активну участь у висадці саджанців екзотичних дерев.

  Сакура здавна вважається символом добробуту, успіху й миру. А мир – це те, що може об’єднати не лише українців, а й усі народи на планеті.

  Та й крім того, радісно усвідомлювати, що рідне місто стане ще красивішим. А мине кілька років, і повертаючись до рідної домівки з рейсу, наші юнаки обов’язково згадають маленьку, посаджену своїми руками, сакуру.