Загальна інформація

 

Згідно Розпорядження Кабінету Міністрів України та Наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України на базі Вищого навчального закладу «Херсонський державний морський інститут», який ліквідується, створено новий вищий навчальний заклад Херсона - Херсонська державна морська академія (ХДМА).

далі >>>

Представники студентського активу взяли участь в обговоренні законопроекту про внесення змін до Закону України «Про вищу освіту»

  Останнім часом найголовнішою темою для освітян є зміни, які готує Уряд України у сфері освіти. Студенти всієї країни стурбовані питаннями, порушеними цим законопроектом. Різноманітні студентські організації об’єднуються для того, щоб внести пропозиції, які стосуються безпосередньо їх. Курсанти Херсонської державної морської академії теж долучилися до цього важливого соціального проекту.

  14 жовтня 2017 року курсант ІІ курсу факультету судноводіння, в.о. голови студентської ради ХДМА Олександр Сердюк узяв участь в обговоренні Закону України «Про вищу освіту», яке відбулося у м. Києві під егідою Української асоціації студентів. А вже 20 жовтня 2017 року член профбюро ХДМА, курсант 124-ї групи Микита Дмитрієв узяв участь в обговоренні нового законопроекту, який відбувся за ініціативи ГО «Молодіжна антикорупційна агенція». Обидві зустрічі пройшли за підтримки Міністерства освіти і науки України. Важливо, що під час обговорень були присутні представники органів влади: перший заступник Міністра освіти і науки України Ковтунець Володимир Віталійович, директор департаменту вищої освіти Міністерства освіти і науки України Шаров Олег Ігорович.

  Зміни до Закону України «Про вищу освіту», які обговорювалися в ході зустрічі, стосувалися державного фінансування та системи управління ВНЗ. Велика увага також була приділена питанню підвищення ролі студентського самоврядування, орієнтації на внутрішні проблеми кожного вишу для оперативного реагування на проблеми.

  Усі пропозиції представників студентського самоврядування всіх навчальних закладів нашої країни подано на розгляд Міністерства освіти і науки України.