Загальна інформація

 

Згідно Розпорядження Кабінету Міністрів України та Наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України на базі Вищого навчального закладу «Херсонський державний морський інститут», який ліквідується, створено новий вищий навчальний заклад Херсона - Херсонська державна морська академія (ХДМА).

далі >>>

У Морському коледжі ХДМА пройшов Тиждень української мови

Із 06 по 10 листопада 2017 року у Морському коледжі ХДМА відбулася низка заходів з нагоди Дня української писемності та мови.

  Працівники бібліотеки організували книжкові виставки «О мово рідна! Їй гаряче віддав я серце недарма. Без мови рідної, юначе, й народу нашого нема» та «Я ♥ українську мову».

  Кульмінаційним ставбінарний виховний захід «Літературна Україна, рік 1937: цунамі терору», що проводився 08 листопада 2017 року для вшанування пам'яті жертв масових політичних репресій 1937–1938 рр. Розповідь про трагічні сторінки української історії, підготовлена завідувачем бібліотеки Ганною Іванівною Прокопчук, бібліатекарем Любов’ю Степанівною Ратушною та викладачем Аллою Василівною Ботвинюк спільно з курсантами і студентами, спонукала до роздумів про цінність свободи, неприпустимість насильства та особисту відповідальність кожної людини за долю своєї держави й народу.

  Група «істориків» (курсанти К111 групи Павло Степанець та Іван Ломанов) нагадала присутнім про причини й наслідки великого терору, фізичне знищення інтелектуальної еліти України та масові розстріли та поховання людей(Сандармох, Биківнянське та ін.).

  Група «дослідників-літературознавців» (студенткиК423-ОВгрупиНадія Гусєва та Ірина Панаїт) розповіла про безжальне знищення тоталітарним режимом цвіту української нації – прозаїків, поетів, драматургів та інших  діячів  культури. Розповідь про трагічні долі Леся Курбаса, Миколи Зерова, Михайла Семенка, нашого славетного земляка Миколу Куліша та інших митців не залишили  байдужим жодного учасника заходу.

  Курсанти К111 групи Максим Кузнєцов, Михайло Голуб, Олег Сінченко, Владислав Щербаченко, студенткиК423-ОВгрупиНадія Гусєва та Ірина Панаїт, курсанти К225 групи Віктор Тертичний та Денис Касилович вразили слухачів проникливим читанням поезій та пісень.

  Ганна Іванівна Прокопчук у заключному слові підкреслила, що дорога у майбутнє завжди бере свій початок з минулого. Сьогодні Україна перебуває у процесі національного та історичного самовизначення, наново осмислює фатальні події минулого, щоб цей гіркий досвід ніколи не повторився.