Загальна інформація

 

Згідно Розпорядження Кабінету Міністрів України та Наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України на базі Вищого навчального закладу «Херсонський державний морський інститут», який ліквідується, створено новий вищий навчальний заклад Херсона - Херсонська державна морська академія (ХДМА).

далі >>>

Проблеми ВІЛ в Україні – один з пріоритетних напрямів роботи ITF і ПРМТУ

16–17 листопада 2017 року в рамках спільного проекту ПРМТУ (Профспілка робітників морського транспорту України) і МОП (Міжнародна організація праці) відбувся завершальний тренінг для молодих активістів «Зменшення стигми та дискримінації у зв’язку з ВІЛ для захисту працюючих жінок і чоловіків від неприйнятих форм праці в Україні». У заході взяли участь 22 особи – представники Херсонського, Ізмаїльського, Маріупільського портів, українського зернового терміналу «ТІС Зерно», стівідорної компанії «Metalsukraine Corp Ltd», Херсонської державної морської академії та інші.

  Від ХДМА у заході взяли участь начальник відділу виховної роботи Митрохіна Ольга Олександрівна та викладач кафедри англійської мови в судновій енергетиці Барзій Юлія В’ячеславівна.

  Метою тренінгу було надання інформації про ВІЛ-інфекцію, способи її поширення, останню статистику щодо місця нашої країни по кількості ВІЛ- інфікованих. Окремим важливим завданням було формування навичок роботи з групою і надання рекомендацій та інструментів для розробки й упровадження профілактичних заходів на робочих місцях.

За півтора року реалізації проекту ПРМТУ спільно з МОТ провели чотири заходи – три тренінги та один Форум молоді. У кожному тренінгу брало участь по 20 осіб, а Форум молоді зібрав 70 осіб.

  У рамках проекту ПРМТУ було проведено тестування на ВІЛ понад 300 осіб та роздано понад 5000 екземплярів інформаційних матеріалів щодо боротьби з ВІЛ. Тренер МОП і лікар-інфекціоніст вищої категорії Людмила Кучеренко провела близько 2000 консультацій.

  Коучі застосовували різні методи роботи з аудиторією, в тому числі: «мозковий штурм», командну роботу, рольові ігри, що дозволяло учасникам стати друзями та продуктивно працювати.

 Отже, ще однією метою ПРМТУ стала передача учасникам зазначених заходів досвіду щодо профілактики ВІЛ для його впровадження на робочих місцях. ПРМТУ як членська організація ITF (International Transport Workers’ Federation) цілком підтримує цей напрям їх спільної роботи і відзначає його як один із головних.