Загальна інформація

 

Згідно Розпорядження Кабінету Міністрів України та Наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України на базі Вищого навчального закладу «Херсонський державний морський інститут», який ліквідується, створено новий вищий навчальний заклад Херсона - Херсонська державна морська академія (ХДМА).

далі >>>

Гідна людина – гідна держава

  21 листопада українці відзначають одне з нових, але знакових свят у новітній історії України – День Гідності та Свободи.

  Метою проведення свята стало надання молоді об'єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.

  Із нагоди Дня Гідності та Свободи в бібліотеці Морського коледжу ХДМАпройшов захід, присвячений подіям 2004, 2013–2014 років, де було розглянуто важливу для сьогодення тему «Гідність людини. Гідність держави». Про історію та ініціаторів заснування цього свята розповів курсант Шаміль Михайлов (К121 гр.). Також, було переглянуто мотивуючий відеоролик «Це всесвітній день гідності» і звернення міністра МОН України Гриневич Лілії Михайлівни – «Ми повинні розмовляти з дітьми та молоддю про гідність». Разом із завідувачем бібліотеки Прокопчук Ганною Іванівною та заступником завідувача відділення загальноосвітньої підготовки з навчально-виховної роботи Чагайдою Оксаною Олександрівною курсанти  К121, К122 груп створили цікаве та патріотичне свято.

  У щирій атмосфері єднання пройшла дискусія «Що таке гідність?». Курсанти висловлювали свою думку щодо значення цього поняття і розповідали свої особисті та родинні історії. Яскравим літературним прикладом гідності може слугувати доля письменника Редьярда Кіплінга, про що цікаво розповів курсант Дмитро Ковбаса.

  Інтелект і розсудливість наших вихованців дуже вражає й дає надію дивитись у майбутнє з оптимізмом та виборювати для себе та наступних поколінь те життя, якого варта наша Батьківщина.