Загальна інформація

 

Згідно Розпорядження Кабінету Міністрів України та Наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України на базі Вищого навчального закладу «Херсонський державний морський інститут», який ліквідується, створено новий вищий навчальний заклад Херсона - Херсонська державна морська академія (ХДМА).

далі >>>

Від курсанта до адмірала

  29 листопада 2017 року в бібліотеці Морського коледжу ХДМА був проведений усний журнал «Від курсанта до адмірала», присвячений 105-й річниці від дня народження Щедріна Григорія Івановича, героїчного підводника часів Другої світової війни, почесного громадянина м. Херсона, почесного курсанта Херсонської державної морської академії. Організатори заходу: завідувач бібліотеки Прокопчук Ганна Іванівна, провідний бібліограф Мосейченко Ірина Всеволодівна, викладач-методист Марченко Лариса Вікторівна, керівник групи Богун Володимир Юрійович і курсанти К111 групи підготували біографічну, мемуарну, поетичну, музичну сторінки та виставку книг з автографами Щедріна Г. І.

   На зустріч з курсантами завітали: уповноважений з антикорупційної діяльності ХДМА Синько Валентин Андрійович, історикознавець, науковий співробітник музею морської освіти України ХДМА, депутат обласної ради Шумей Олександр Іванович, голова ради ветеранів ХДМА Страмнов Анатолій Васильович.

  Ведучі заходу курсанти Антон Передерій, Віталій Біжан та Єгор Ніколаєв (К111 гр.) ознайомили присутніх з біографією і героїчним шляхом командира підводного човна С-56 Щедріна Г. І..

  Шумей Олександр Іванович розповів курсантам про свої дослідження історії Морського коледжу та долі Щедріна Г. І. Інформація про особливості навчання, традиції та побут курсантів 30-х років ХХ століття була настільки цікавою, що курсанти немовби здійснили подорож у минуле нашого навчального закладу.

  Синько Валентин Андрійович поділився своїми спогадами про зустрічі зі Щедріним Г. І., відзначивши, що доблесний адмірал любив бувати в Херсоні, із задоволенням розмовляв із курсантами під час відвідувань своєї альма-матер, був людиною надзвичайно скромним у спілкуванні.

  Розповіді гостей доповнила відеопрезентація, присвячена життєвому шляху героя-земляка, і світлини експонатів музею ХДМА, пов’язані з його долею. Курсанти К111 групи Максим Нікулін, Максим Кузнецов, Євген Бєляєв, Богдан Кулініч та Михайло Голуб продекламували вірші про море, мужність і героїзм підводників.

  Хвилюючим було звернення юнаків до гостей, в якому вони запевнили, що сьогоднішні вихованці Херсонської державної морської академії збережуть багаторічні традиції та примножать славу нашого міста і країни, бо, як говорив Григорій Іванович: «Моряків усіх поколінь у світі об’єднує любов до моря, сміливість, гордість за свою країну та готовність до подвигу».