Загальна інформація


 

Згідно Розпорядження Кабінету Міністрів України та Наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України на базі Вищого навчального закладу «Херсонський державний морський інститут», який ліквідується, створено новий вищий навчальний заклад Херсона - Херсонська державна морська академія (ХДМА).

далі >>>

У Херсонській державній морській академії відбулася позачергова розширена конференція трудового колективу

  Експертна кадрова комісія МОН України відмовила нинішньому очільнику академії Ходаковському Володимиру Федоровичу в участі у чергових виборах ректора ХДМА, у зв’язку з чим 12 січня 2018 року  трудовий колектив ХДМА, обурений цією відмовою, зібрався на позачергову розширену конференцію.

  Сучасні вимоги до системи освіти стають дедалі жорсткішими, у зв’язку з чим компетентність та особистісні якості керівника навчального закладу набувають все більшого значення. Не дивно, що 12 січня 2018 року трудовий колектив Херсонської державної морської академії, обурений відмовою експертної кадрової комісії МОН України в участі у чергових виборах ректора ХДМА нинішньому очільнику академії Ходаковському Володимиру Федоровичу, зібрався на позачергову розширену конференцію.

  Формальною причиною відмови стала короткотривала робота Ходаковського В. Ф. на посаді секретаря Херсонського обкому КПУ, яка дала привід деяким можновладцям перекреслити його багаторічні зусилля, спрямовані на зміцнення інтелектуального потенціалу та економічної незалежності України.

  Професор Ходаковський В. Ф. зробив вагомий внесок у розвиток морської освіти, сприяв поліпшенню інвестиційної привабливості України, довів свою здатність швидко адаптуватися до постійних змін у суспільстві, проявив лідерські якості та інноваційне мислення. Високу оцінку його роботі дали у своїх виступах на конференції заступник голови профспілки робітників морського транспорту України, голова профкому державного підприємства «Херсонський морський торгівельний порт» Тернавський Валерій Васильович; проректор з науково-педагогічної роботи Бень Андрій Павлович; декан факультету судноводіння, д.п.н., доцент Чернявський Василь Васильович; декан факультету суднової енергетики, к.т.н., доцент Білоусов Євген Вікторович; завідувач кафедри експлуатації суднових енергетичних установок, к.т.н., доцент Савчук Володимир Петрович; директор ХСТЦ при ХДМА Дудченко Сергій Валерійович та багато інших працівників академії.

Колектив нашого закладу впевнений, що ніхто не зможе замінити професора Ходаковського В. Ф. на посаді ректора Херсонської державної морської академії, не руйнуючи довіри до академії з боку представників світової морської індустрії. Цю думку, а також сподівання на підтримку Ходаковського В. Ф. з боку представників державної влади висловили такі учасники конференції, як професор, д.т.н. Малигін Борис Вадимович; голова правління Херсонського міського благодійного фонду сприяння морській справі «Морське братство», старший викладач кафедри управління судном Півоваров Леонід Абрамович; завідувач кафедри англійської мови в судноводінні, к.п.н., професор Кудрявцева Валентина Федорівна; виконувач обов’язків голови студентської ради Сердюк Олександр Дмитрович та інші.

  «У мене є зобов’язання перед інвесторами і перед колективом, – зазначив у своєму виступі Ходаковський В. Ф., – тому я піду на вибори, бо маю дотриматися слова».

  На конференції було запропоновано ввести до штатного розкладу посаду радника ректора Херсонської державної морської академії. Учасники зборів одностайно підтримали цю пропозицію, і радником ректора ХДМА було призначено професора Ходаковського Володимира Федоровича.

  Трудовий колектив ХДМА одностайно ухвалив рішення: направити до Президента України Петра Олексійовича Порошенка звернення з проханням дозволити Ходаковському Володимиру Федоровичу взяти участь у чергових виборах ректора Херсонської державної морської академії з підписами членів трудового, курсантського та студентського колективів.