Загальна інформація


 

Згідно Розпорядження Кабінету Міністрів України та Наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України на базі Вищого навчального закладу «Херсонський державний морський інститут», який ліквідується, створено новий вищий навчальний заклад Херсона - Херсонська державна морська академія (ХДМА).

далі >>>

У Професійно-морському ліцеї ХДМА пройшов Тиждень технічних дисциплін

  У Професійно-морському ліцеї Херсонської державної морської академії з 26 по 30 березня 2018 року  було проведено Тиждень технічних дисциплін із професії «Моторист (машиніст). Матрос», в організації якого активну участь взяли викладачі Моргунов Василь Дмитрович, Левшенко Сергій Валерійович і майстри виробничого навчання Доронін Микола Васильович, Симонов Геннадій Борисович, Горбунов Микола Васильович і Пільганчук Володимир Олександрович.

  Розпочався тематичний тиждень презентацією професії «Моторист (машиніст). Матрос» та інтелектуальним конкурсом із предмета «Охорона праці» серед учнів груп ММ-1.1, ММ-1.2 і ММ-1.3. Найкращі знання з охорони праці продемонстрував учень групи ММ-1.1 Олександр Ніколенко, який відповідно й посів І місце, а також учні групи ММ-1.2 Олексій Суховєєв (ІІ місце) та Анатолій Яковенко (ІІІ місце).

 У конкурсі професійної майстерності «Кращий моторист, матрос» перемогу здобув Анатолій Яковенко (ММ-1.2 гр.). Наявність ґрунтовних знань і сформованих професійних навичок довели також Сергій Колихаєв (ММ-1.3 гр.) і Вадим Якушев (ММ-1.1 гр.).

  Учні групи ММ-1.1 разом із майстром виробничого навчання Дороніним М. В. підготували та провели ігровий позакласний захід – естафету між командами «Румб» і «Норд». Учасники змагання вправно розбирали й складали форсунки двигуна внутрішнього згоряння, виконували вправи із швартових операцій. Кмітливість і винахідливість юнаків зробили гру дуже цікавою та динамічною.

  Завершився Тиждень зустріччю учнів групи ММ-1.3 з капітаном далекого плавання Горбуновим М. М. і старшим механіком Корзуном Л. О. Досвідчені фахівці, що вже не перший рік працюють в іноземних компаніях, розповіли юнакам про буденну роботу в морі та взаємини в колективі, звернувши особливу увагу на важливість ґрунтовного вивчення англійської мови.

  Проведені протягом тематичного тижня заходи сприяли розвитку творчої активності учнів і підвищенню професійної майстерності майбутніх моряків.