Загальна інформація


 

Згідно Розпорядження Кабінету Міністрів України та Наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України на базі Вищого навчального закладу «Херсонський державний морський інститут», який ліквідується, створено новий вищий навчальний заклад Херсона - Херсонська державна морська академія (ХДМА).

далі >>>

У Херсонській державній морській академії проведено профілактичний тренінг

27 квітня 2018 року в актовій залі академії відбувся тренінг для старшин І курсу факультету судноводіння та їх заступників. Провела захід практичний психолог академії Соцька Марія Володимирівна.

  Тренінг мав на меті закріпити на практиці ті теоретичні знання, що були отримані курсантами у ході вивчення модулю про ВІЛ/СНІД, який з січня 2018 року уведено до курсу «Безпека життєдіяльності і основи охорони праці».Це стало можливим завдяки спільному проекту Професійної спілки робітників морського транспорту України(ПРМТУ) та Міжнародної федерації транспортників (ІТF). Така ініціатива є абсолютно інноваційною для морської галузі.

   Представники галузевої профспілки зазначають, що застосування превентивних заходів для підтримки здоров’я молодих моряків є невід’ємною частиною якісної підготовки спеціалістів. Херсонська державна морська академія – це єдиний в Україні морський навчальний заклад, який постійно впроваджує новаторські методики навчання. Саме тому Профспілка прийняла рішення розпочати реалізацію проекту саме з ХДМА.

  Виконуючи практичні завдання тренінгу, учасники мали змогу пересвідчитись наскільки швидко розповсюджуються хвороби у людському суспільстві, згадати шляхи передачі ВІЛ-інфекції та її підступність.

  Особливу увагу було приділено профілактиці стигматизації і дискримінації людей, які живуть з ВІЛ. У ході виконання вправи учасники впритул зіткнулися з тими почуттями, які має інфікована людина, з її побоюваннями та обмеженнями. Це дало змогу уникнути страхів, що виникають у суспільстві щодо людей, які живуть з ВІЛ.

  Пройшовши даний тренінг та отримавши необхідний досвід, старшини та їх заступники зможуть провести подібний захід у академічних групах, розповсюджуючи необхідні знання серед своїх ровесників. Також передбачається організація у групах конкурсу на кращий буклет та інформаційний бюлетень з питань ВІЛ/СНІДу. Підсумковим заходом цього курсу стане студентська конференція, що відбудеться у травні 2018 року. Вона буде присвячена пам’яті людей, які померли від СНІДу.