Загальна інформація


 

Згідно Розпорядження Кабінету Міністрів України та Наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України на базі Вищого навчального закладу «Херсонський державний морський інститут», який ліквідується, створено новий вищий навчальний заклад Херсона - Херсонська державна морська академія (ХДМА).

далі >>>

У Херсонській державній морській академії відбулася студентська конференція з питань ВІЛ/СНІДу

  Усвідомлюючи небезпеку поширення ВІЛ/СНІДу, Професійна спілка робітників морського транспорту України (ПРМТУ) й Міжнародна федерація транспортників (ITF) ініціювали введення до навчального курсу «Безпека життєдіяльності та основи охорони праці» окремого модуля з питань ВІЛ/СНІДу. Місцем реалізації експериментального проекту стала Херсонська державна морська академія – навчальний заклад, де активно впроваджуються освітні інновації.

23 травня 2018 року в ХДМА відбулася підсумкова студентська конференція з питань ВІЛ/СНІДу «Живи, щоб пам’ятати! Пам’ятай, щоб жити!».

  Проректор із навчально-виховної роботи ХДМА Пішко Вікторія Олександрівна подякувала практичному психологу академії Соцькій Марії Володимирівні, працівникам відділу виховної роботи та курсантам за активну участь у реалізації освітнього експерименту. В. О. Пішко закликала молодь до формування такого способу життя, який захищатиме їх від небезпеки зараження ВІЛ-інфекцією та підкреслила: «Хвороби – це, зазвичай, результат недбалості, вони вражають тих, хто нехтує своїм здоров’ям».

  Про епідеміологічну ситуацію з ВІЛ/СНІДу в Херсонській області присутніх ознайомила завідувач відділення профілактичної та організаційно-методичної роботи Херсонського обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом Аникейчик Тетяна Олексіївна.

  Курсанти факультету судноводіння Ростислав Савченко (111 гр.) і Олександр Бондарчук (113 гр.) розповіли учасникам про ВІЛ-інфекцію, шляхи подолання стигматизації та дискримінації людей, які мають ВІЛ-позитивний статус.

  Віл-інфіковані люди найчастіше страждають не від невиліковної хвороби, а від упередженого ставлення, а іноді й від агресії оточуючих. Причиною цього є страх і елементарна необізнаність. Психолог міського центру планування сім’ї та репродукції людини Лук’яненко Ірина Михайлівна розповіла присутнім про різновиди страху, його вплив на поведінку людини та шляхи подолання різноманітних фобій.

  Наприкінці заходу спеціалісти центру профілактики та боротьби зі СНІДом запропонували присутнім, за їх бажанням, пройти експрес-тест на ВІЛ. Цією нагодою скористувався 21 курсант.

  Після завершення конференції Т. О. Аникейчик провела для усіх бажаючих індивідуальні консультації.