Загальна інформація


 

Згідно Розпорядження Кабінету Міністрів України та Наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України на базі Вищого навчального закладу «Херсонський державний морський інститут», який ліквідується, створено новий вищий навчальний заклад Херсона - Херсонська державна морська академія (ХДМА).

далі >>>

День вишиванки у Морському коледжі Херсонської державної морської академії

17 травня 2018 року у Морському коледжі ХДМА святкували День вишиванки.

  У бібліотеці діяла етновиставка «Вишивані обереги України», на якій експонувалися вишиті рушники, одяг та інші предмети побуту, і виставка-калейдоскоп «Поетична вишиванка України».

  Організували захід викладачі циклової комісії дисциплін українознавства на чолі з Колесник Надією Степанівною спільно із працівниками книгозбірні.

  Викладач Ботвинюк Алла Василівна та завідувач бібліотеки Прокопчук Ганна Іванівна розповіли курсантам про багатогранну культуру вишитого одягу українців. Ще у ХІХ столітті Іван Франко почав поєднувати вишиванку з європейським костюмом, чим започаткував своєрідну моду, а сьогодні елементи українського національного одягу використовують у своїх колекціях визнані модельєри.Відомий український дизайнер Оксана Караванська підкреслює: «Вишиванками ми показали світу красу, створену не знаменитими художниками, а звичайною жінкою, яка сиділа вечорами й вишивала. Коли народ вміє творити таку красу, він має високий культурний рівень».