Загальна інформація


 

Згідно Розпорядження Кабінету Міністрів України та Наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України на базі Вищого навчального закладу «Херсонський державний морський інститут», який ліквідується, створено новий вищий навчальний заклад Херсона - Херсонська державна морська академія (ХДМА).

далі >>>

До Херсонської державної морської академії завітали школярі міста

Із 29 травня по 14 червня 2018 року в рамках оздоровчої кампанії, яка проводилася в дитячих пришкільних таборах, більше двохсот учнів шкіл № 37, № 53, № 47, № 8 та школи гуманітарної праці відвідали Херсонську державну морську академію.

  Знайомство розпочалося з музею морської освіти України ХДМА, в якому зберігаються документи, фотографії, нагороди та інші експонати, пов’язані зі славним минулим першого морського навчального закладу нашої країни.

  Провідний фахівець відділу виховної роботи ХДМА Гиніна Любов Іванівна розповіла багато цікавого про історію створення та сучасне життя академії; професії, які тут можна опанувати, та відомих випускників, які обрали собі у житті фах морського спеціаліста, і не помилилися.

  Та найголовніше для всіх поколінь – це знати й пам’ятати своє минуле.

  Людина, яка байдужа до пам’яток історії своєї держави, не відчуватиме відповідальності за її подальшу долю, тому вкрай важливо, щоб діти відчували зв'язок із минулим своєї Батьківщини, гордість та бажання зберігати її культурні цінності.

  Навчально-тренажерну базу нашого навчального закладу показав школярам завідувач лабораторії «Електронні тренажери ХДМА», капітан далекого плавання Ляшенко Валерій Георгійович. Діти не приховували захоплення, з цікавістю розглядали морські тренувальні пристрої, ставили керівникам лабораторій безліч запитань і мріяли  про морські пригоди.

  Екскурсії до академії – маленький, але дуже важливий крок для хлопчаків і дівчаток, щоб не просто ознайомитися із відомим на всю Україну й далеко за її межами навчальним закладом, а й полюбити його і, можливо, в майбутньому свою професійну стежинку розпочати саме з Херсонської державної морської академії.