Спортивний клуб Херсонської державної морської академії - фізкультурно-спортивна організація, яка здійснює керівництво позанавчальною спортивною, фізкультурно-оздоровчою і туристичною роботою, що здійснюється в академії, коледжі, ліцеї.

Голова спортивного клубу ХДМА вносить на розгляд ректорату академії пропозиції з удосконалення зазначених напрямків роботи зі студентською молоддю.

- Створення відповідних умов і можливостей для задоволення різнобічних інтересів курсантів, працівників академії та інших осіб у сфері фізичної культури та спорту.

- Формування всебічно розвиненої особистості члена трудового, курсантського, студентського та учнівського колективів засобами фізичної культури та спорту.

- Пропаганда здорового способу життя, запровадження фізичної культури та спорту в систему навчання, роботу, побут та відпочинок курсантів і співробітників академії.

- Використання засобів фізичної культури та спорту для професійно-прикладної підготовки курсантів, як майбутніх морських фахівців.

- Організація та проведення масових фізкультурно-оздоровчих і спортивних заходів.

- Проведення роботи щодо спортивного вдосконалення курсантів, підготовки та відрядження збірних команд академії на змагання різного рівня.

- Організація, проведення та забезпечення контролю за навчально-тренувальним процесом у спортивних секціях, групах, збірних командах, клубах за спортивними інтересами,

- Створення необхідних умов для росту майстерності студентів-спортсменів.

Організація і проведення фізкультурно-оздоровчих і спортивних заходів у ХДМА.

Спортивний клуб здійснює серед курсантської, студентської та учнівської молоді спортивно-масові заходи з усіх видів спорту, які входять до навчальної програми з фізичного виховання.

Спортивний клуб академії проводить комплексну спартакіаду з 8-и видів спорту.

В академії проводяться масові змагання між групами, факультетами, структурними підрозділами.

Збірні команди Херсонської державної морської академії та її структурних підрозділів постійно беруть участь у спортивних змаганнях міста й області.

Види спорту

1. Плавання

Склад команди: не більше 15 курсантів. Визначення переможця по запливах. Визначення команди переможця по кращим часовим показникам в запливах

2. Крос

Дистанція – 1000 м. Склад команди 8 курсантів. У залік йдуть 7 кращих результатів.

3. Волейбол

Ігри проводять з трьох партій. За перемогу команда отримує 2 очки, за поразку – 1 очко, за неявку – 0 очок. У разі рівності очок у двох команд перевага надається переможцю у грі між ними, у трьох і більше – команді, що має послідовно:

- більшу кількість перемого в іграх між ними;

- кращу різницю партій в іграх між ними;

- кращу різницю м’ячів в іграх між ними;

- кращу різницю партій, а потім м’ячів у всіх зустрічах.

Система змагань визначається після отримання заявок.

4. Футбол, футзал

Тривалість гри з фут залу 2 тайми по 15 хвилин, перерва – 5 хвилин. З футболу – два тайми по 30 хвилин, перерва – 10 хвилин. За перемогу команді надається – 3 очки, нічия – 1 очко, поразка – 0 очок. При неявці команди на гру їй зараховується поразка з рахунком 0:3. В разі нічийного результату у фінальних (стикових) іграх команди пробивають по 5 пенальті, якщо і це не виявить переможця, то далі пенальті б’ють інші футболісти до першої переваги в 1 м’яч. При однаковій кількості очок у двох і більше команд перевага надається по грі між ними, далі – по кращий різниці забитих і пропущених м’ячів у іграх між ними, а потім у всіх іграх.

5. Баскетбол

Тривалість гри 4 тайми по 10 хвилин, перерва 3 хвилини після кожного тайму. При рівності забитих м’ячів в основний час надається додатковий час – 5 хвилин. За виграш команда отримує 2 очки, програш – 1 очко, за неявку – 0 очок. У разі рівності очок у двох і більше команд переможець визначається у такій послідовності:

- по кращому результату у грі між ними;

- по кращій різниці м’ячів в іграх між ними;

- по кращій різниці м’ячів в усіх зустрічах.

6. Шахи

Місця, зайняті спортсменами на кожній дошці визначається за більшою кількістю набраних очок (перемога 1 очко, нічия – 0,5 і поразка – 0 очок). При рівності очок перевага надається команді за кращим результатом на 1-й дошці.

7. Настільний теніс

Командні змагання, зустрічі проводяться з трьох партій. У разі рівності очок у двох команд перевага надається переможцю першої ракетки, у трьох і більше команд перевага надається команді, що має послідовно:

- кращу різницю кількості вигарних та програних партій в іграх між ними;

- кращий результат послідовно – 1 та 2 ракеток.

8. Легка атлетика

Склад команди: не більше 10 курсантів. Кожен учасник має право виступати в одному виді програми + естафета. Залік і підведення підсумків проводяться відповідно таблиці розрахунку очок в легкій атлетиці 1986 року.

Програма змагань: біг 100м., 200м., 800м., естафета 4*100м.