Навчально-тренажерна база

Електронні картографічні навігаційні інформаційні системи

У Херсонській державній морській академії 19 жовтня 2013 року о 9.30 відбулось відкриття лабораторії на базі новітнього тренажера - Navi - Trainer Professional 5000, яка включає в себе навігаційний (капітанський) місток і систему електронної картографії.

Навігаційний тренажер Navi - Trainer Professional 5000 призначений для навчання та сертифікації вахтових офіцерів, старших помічників, капітанів і лоцманів торговельних і риболовецьких суден реєстрової місткістю 500 тонн і більше. Тренажер NTPro 5000 сертифікований норвезьким класифікаційним товариством Det Norske Veritas . Версія 5000 враховує досвід користувачів і створений з використанням останніх технологічних розробок компанії TRANSAS.

Даний тренажер вже зараз дозволяє майбутнім морякам пройти підготовку відповідно до вимог Манільських поправок 2010 року до Конвенції ПДНВ 78/95, які набудуть чинності з 2017 року. Згідно з цими поправкам і положенням конвенції SOLAS, частиною V, правилом 19. 2.10 «про обов'язкове встановлення ЕКНІС на суднах морського флоту», що набрали чинності 01.01.2012 капітани, старші помічники і вахтові офіцери, які працюють на суднах, обладнаних ЕКНІС, повинні мати сертифікати відповідно до ІМО Модельного курсу 1.27 ( 2012).

ЕКНІС є центром інтегрального навігаційного комплексу, отримуючи інформацію від:

- Супутникових навігаційних систем;

- Радіолокаційних станцій і САРП;

- Автоматичної ідентифікаційної системи (АІС)

- Ехолота;

- Лага;

- Гірокомпаса;

- Суднових метеостанцій;

- Приймача навігаційних повідомлень;

- Авторульового.

На сьогоднішній день в Херсонській державній морській академії на основі компетентністного підходу розроблено навчальний план дисциплін циклу професійної та практичної підготовки «Навігаційні інформаційні системи», в якому враховані не тільки всі найсучасніші міжнародні вимоги до кваліфікації моряків, а й національні вимоги до системи вищої освіти з погляду «Національної стратегії розвитку освіти в Україні на 2012-2021 роки» схваленої Указом Президента України від 25 червня 2013 року №344/2013 в якій зазначено, що пріоритетним напрямком розвитку освіти в Україні є компетентністний підхід до вивчення навчальних дисциплін.

Саме такий підхід і використання новітніх технічних засобів навчання реалізовано в Херсонській державній морській академії, що в свою чергу, дає можливість випускникам бути конкурентоспроможними на світовому ринку праці, отримувати перші робочі місця, бути висококваліфікованими фахівцями, які постійно підвищують свій професіональний рівень у відповідності до вимог сьогодення.

Використання даної лабораторії в ХДМА уже сьогодні є показником рівня якості підготовки курсантів академії, що направлена, перш за все, на кінцевий результат – випуск висококваліфікованих фахівців морської справи.