Навчально-тренажерна база

Тренажерний комплекс по відпрацюванню навичок безпеки на воді

Включає водний басейн для відпрацювання навичок порятунку на воді і порятунку з вертолітної кабіни, рятувальну шлюпку закритого типу, протипожежний полігон. Всі роботи по встановленню обладнання тренажерного комплексу виконала ірландська компанія SEFtec. Даний тренажер дозволяє курсантам набути практичних навичок з аварійного покидання судна або бурової платформи. Загальноприйнята міжнародна назва курсу «Helicopter Underwaterescape Training» (HUET). Даний курс передбачає відпрацювання практичних навичок з покидання аварійних вертольотів, використовуючи дихальні апарати, вертолітні ремені безпеки, авіаційні і вертолітні плоти, а також вихід з вертольота під водою через аварійні виходи (двері та ілюмінатори). Тренажер дозволяє моделювати посадку на водну акваторію, занурення вертольота, втрату ним остійності і переворот кабіни на 180 градусів. Також є можливість відпрацьовувати мокру посадку (стрибок з вертольота на воду з наступним навантаженням на рятувальний пліт), суху посадку (посадка на пліт прямо з кабіни вертольота), ряд завдань з спливання із затопленої кабіни вертольота.

Перед початком тренінгу курсанти одягаються в рятувальний вертолітний костюм HellyHanson, який об'єднує в собі рятувальний жилет і дихальну систему. Вправи виконуються як з використанням дихальної системи, так і на затриманому диханні. Під час проведення тренінгів в басейні знаходяться два досвідчених сертифікованих водолаза в повному водолазному обладнанні, які і забезпечують допомогу курсантам у разі виникнення нештатних ситуацій.

До занять залучаються підготовлені інструктори, які мають досвід роботи на офшорних установках і пройшли навчання за кордоном, досвідчених медичних працівників, підготовлених водолазів.